Šis incidentas sukėlė vyriausybės pasipiktinimą.
„O jei būtumėte leidę jam gyventi?“ – rašoma lipdukuose.
Juose vaizduojamas įsčiose augantis vaisius, šliaužiantis kūdikis ir galiausiai – dviračiu važiuojantis ir mojuojantis vaikas.
Grupė „The Survivors“, prisistatanti kaip jaunimas, besipiktinantis abortų keliamomis kančiomis, nurodė, kad šią akciją suplanavo jie.
Paryžiaus valdžios institucijos pranešė, kad daug dviračių, kuriuos galima išsinuomoti per „Velib“ dviračių nuomos sistemą, tapo nesankcionuotos kampanijos prieš abortus taikiniu.
„Bjauru ir nepriimtina“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė transporto ministras Clement'as Beaune'as (Klemanas Bonas).
Lyčių lygybės ministrė Isabelle Rome (Izabel Romė) taip pat buvo pasibaisėjusi.
„Abortai yra pagrindinė moterų teisė. Niekam neleisime jos pažeisti“, – teigė ji.
Sveikatos apsaugos ministras Francois Braunas (Fransua Braunas) šią lipdukų kampaniją apibūdino kaip gėdingą.
„Vyriausybė... visada bus moterų pusėje, kad užtikrintų jų teisę rinktis“, – sakė jis.
Prancūzijoje abortai buvo dekriminalizuoti 1975 metais.
Prancūzijoje priimtais įstatymais siekiama, kad abortai būtų saugūs, anonimiški ir nemokami.
Tačiau už teisę į abortus pasisakančios asociacijos tvirtina, kad moterys, norinčios nutraukti nėštumą, iki šiol dažnai susiduria su išankstiniu nusistatymu ir priešiškumu.
Po to, kai praėjusiais metais JAV Aukščiausiasis Teismas nusprendė panaikinti federaliniu mastu užtikrinamą moterų teisę į abortą, kovą Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) pareiškė, kad jo vyriausybė pateiks įstatymo projektą, kuriuo teisė į abortą būtų įtraukta į šalies konstituciją.
Tačiau tokio įstatymo projekto jis kol kas nepateikė.
Nacionalinio statistikos instituto INSEE duomenimis, 2020 metais Prancūzijoje užregistruota 220 000 abortų visos šalies mastu.
Naujausi komentarai