Į dideles gedulo iškilmes atvyko daug užsienio svečių, tarp jų – buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas, Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas, Monako kunigaikštis Albert‘as II, buvęs Afganistano prezidentas Hamidas Karsajus, Libano premjeras Saadas Hariris, Kataro emyras šeichas Tamimas bin Hamadas al Thanis, Liuksemburgo didysis hercogas Henris. J. Chiracas mirė praėjusį ketvirtadienį.
Paskutinę pagarbą J. Chiracui atidavė ir buvę Prancūzijos prezidentai François‘as Hollande‘as, Nicolas Sarkozy ir Valéry Giscard‘as d'Estaing‘as. Pamaldose katedroje taip pat dalyvavo dabartinis šalies vadovas Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte, daug Prancūzijos politikos ir visuomenės asmenybių.
Pamaldose nebuvo J. Chiraco našlės Bernadettės, kuri, anot žiniasklaidos, į katedrą neatvyko dėl sveikatos priežasčių. Pastebėta, kad gedulo ceremonijoje Paryžiuje nebuvo Europos Komisijos pirmininko Jeano Claude‘o Junckerio, nors jo, anot Eliziejaus rūmų, buvo laukiama. Europos Komisija neįvardijo to priežasčių ir nenorėjo patvirtinti, kad tai galimai susijęs su Komisijos pirmininko sveikata.
Arkivyskupas M. Auoetit‘as savo pamoksle pavadino J. Chiracą „geraširdžiu žmogumi“, kuris iš tiesų mylėjo žmones. Jis esą Eliziejaus rūmuose jautėsi taip pat gerai, kaip ir žemės ūkio parodose. J. Chiraco karstą į bažnyčią įnešė ir vėliau išnešė J. Chiraco buvę asmens sargybiniai.
Sen Siulpisas yra antra didžiausia Paryžiaus bažnyčia po Dievo Motinos katedros, J. Chiracas gyveno netoliese.
Naujausi komentarai