Didžioji Britanija ir Prancūzija ketvirtadienį paskelbė įkursiančios naują „vadovavimo ir kontrolės centrą“, kuris imsis priemonių prieš žmonių kontrabandininkų gaujas Kalė uostamiestyje, Europai stengiantis išspręsti didžiausią migrantų krizę nuo Antrojo pasaulinio karo.
Pagal susitarimą, kurį pasirašė Britanijos vidaus reikalų ministrė Theresa May (Teresa Mei) ir jos kolega Prancūzijoje Bernard'as Cazeneuve'as (Bernaras Kazenevas), britų pareigūnai padės kovoti su žmonių kontrabandininkų gaujomis ir stengsis mažinti desperatiškus migrantų mėginimus kiekvieną vakarą prasibrauti į Lamanšo tunelį.
Naujoje iniciatyvoje numatome sustiprinti Prancūzijos policijos pajėgas, vykdyti papildomus krovinių tikrinimus ir sustiprinti įvažiavimo į Lamanšo tunelį apsaugą, įrengiant daugiau tvorų, stebėjimo kamerų, prožektorių ir infraraudonųjų spindulių aptikimo technologijų.
Taip pat bus pastatytas kontrolės centras, kuris stengsis sumažinti mėginimų prasiveržti skaičių. Vasaros pradžioje tokių mėginimų buvo padaugėję iki 2 000 per naktį, bet vėliau jų sumažėjo dėl griežtesnių apsaugos priemonių.
Pagal minėtą susitarimą, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, Didžioji Britanija per dvejus metus taip pat skirs 10 mln. eurų, kad paspartintų prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimą ir padidintų humanitarinę pagalbą migrantams Prancūzijos šiauriniame uostamiestyje.
Apie 3 000 žmonių iš Afrikos, Artimųjų Rytų ir Azijos gyvena Kalė lūšnynų sąlygomis. Bent devyni iš tų migrantų žuvo mėgindami prasmukti į Didžiąją Britaniją, kur gyvena daugelio jų artimieji ir esą lengviau susirasti darbo.
Ketvirtadienį šimtai migrantų ir pabėgėlių žygiavo Kalė iš savo stovyklos, pramintos „naujosiomis džiunglėmis“, į uostą, protestuodami prieš naująjį susitarimą, kuris buvo atskleistas per Th.May ir B.Cazeneuve'o oficialų vizitą.
Naujausi komentarai