„Tik daugiau kaip 100 kilometrų nuotolio raketos leis mums gerokai paspartinti teritorijų deokupaciją“, – sakė jis interviu naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, kad pagal tokį scenarijų karas baigtųsi vėliausiai rudenį.
Tolimojo nuotolio raketos leistų Ukrainai taikytis į Rusijos ginklų sandėlius, esančius giliai Maskvos kontroliuojamoje Ukrainos teritorijoje, tačiau šiuo metu nepasiekiamus Kyjivo arsenalo ginklams.
Praėjusiais metais Jungtinės Valstijos tiekė Ukrainai ilgojo nuotolio raketų sistemas, kurių veikimo nuotolis siekia apie 80 kilometrų ir kurios, kaip manoma, padėjo pakreipti konflikto eigą Kyjivo naudai keliuose frontuose.
Kyjivas taip pat neseniai gavo panašių prancūziškų sistemų, tačiau jis ragina Vašingtoną pristatyti ATACMS raketas, kurios pasižymi maždaug 300 km nuotoliu.
Šios sistemos leistų Ukrainos pajėgoms „sunaikinti visą Rusijos karinę infrastruktūrą okupuotose teritorijose, įskaitant Donbasą“ Rytų Ukrainoje ir Krymą – Juodosios jūros pusiasalį, kurį Maskva aneksavo 2014 metais, – sakė M. Podoliakas.
„Mes nepulsime Rusijos. Vykdome tik gynybinį karą“, – pridūrė jis.
Tačiau jis perspėjo, kad be didelio masto Vakarų sunkiosios ginkluotės tiekimo karas gali tęstis dešimtmečius.
Mes nepulsime Rusijos. Vykdome tik gynybinį karą.
Reikalingi sunkieji tankai
Ukrainai taip pat reikia šarvuočių, ypač sunkiųjų tankų, tokių kaip vokiški „Leopard“, ir artilerijos, sakė M. Podoliakas.
„Prancūzija jau tiekia mums lengvuosius tankus. Tai labai gerai. Tačiau mes vis dar norime gauti nuo 250 iki 350 sunkiųjų tankų“, – pridūrė jis.
Kiti prioritetiniai Kyjivo poreikiai – daugiau 155 mm kalibro sviedinių, koviniai dronai, galintys vykdyti gilumines atakas okupuotose teritorijose, ir priešlėktuvinės sistemos, įskaitant vokiškus priešlėktuvinius šarvuočius „Cheetah“, sakė M. Podoliakas.
Jis pridūrė, kad Europa ir Jungtinės Valstijos netrukus gali paspartinti tiekimą, nes supranta, kad šios atsargos yra labai svarbios siekiant užbaigti karą.
„Mūsų partneriai šiandien aiškiai suprato, kad pakankamo kiekio ginklų perdavimas Ukrainai leis apriboti šį karą tik okupuotose teritorijose“, – pridūrė M. Podoliakas.
Pasak jo, naujos priešlėktuvinės gynybos sistemos, tokios kaip JAV „Patriots“ ar prancūzų „Crotale“, netrukus galės neutralizuoti grėsmę, kurią kelia Rusijos bombardavimo kampanijos prieš Ukrainos energetikos objektus.
„Per mėnesį galėsime uždaryti savo oro erdvę“, – sakė jis.
Pasak jo, Ukraina netrukus galės numušti 95 proc. Rusijos paleidžiamų raketų, o ne 75 proc. kaip šiuo metu.