Kaip skelbė ELTA, Princo Williamo vizitas truks dvi dienas. Ketvirtadienį Jo Karališkoji Didenybė susitiko su prezidentu Alaru Kariu, aplankė Laisvės mokyklą bei Teliskivio kūrybinį miestelį.
„Sveikas, Taline – puiku pirmą kartą lankytis Estijoje! Laukia dvi įdomios dienos čia, tiek gražiame Taline, tiek rytoj lankant britų karius Tapa stovykloje“, – vos atvykęs skelbė jis.
„Malonu susitikti su Estijos prezidentu Alaru Karisu ir pripažinti tvirtą istorinį ryšį tarp mūsų šalių. Ačiū už šiltą priėmimą!“ – dėkojo Williamas.
Pirmąją dieną įspūdžių princui paliko ir Laisvės mokykla, kurioje teikiama pagalba Ukrainos vaikams ir jaunuoliams.
„Puikus apsilankymas Talino Laisvės mokykloje, kur kasdien puoselėjamas atsparumas ir viltis.
Mokykla įkurta siekiant padėti Ukrainos vaikams ir jaunuoliams, nukentėjusiems nuo karo, ji siūlo jiems svetingą ir saugią aplinką mokytis. Klausantis mokytojų ir mokinių istorijų patiriamas galingas priminimas ne tik apie žmogišką konflikto poveikį, bet ir apie drąsą bei stiprybę, kurią rodo nukentėjusieji“, – atviravo jis.
Princo įrašuose paminėtos Baltijos šalys, tarp kurių ir Lietuvos vardas.
„Puiku matyti, kaip „Cleantech Association“ pirmauja kuriant novatoriškus sprendimus kovai su klimato kaita. Visuotinis atsinaujinančios energijos vartojimas niekada nebuvo toks neatidėliotinas, ir akivaizdu, kad šios naujos technologijos yra esminės pereinant prie švaresnės ir saugesnės energetikos ateities.
Šiandieninis vizitas vyksta didelių energetinio saugumo pokyčių Baltijos valstybėse metu, Estijai, Latvijai ir Lietuvai neseniai perėjus prie Europos elektros energijos tiekimo“, – rašė princas Williamas.
„Puiki pirmoji diena Estijoje, patiriant šios gražios šalies šilumą ir svetingumą“, – apibendrindamas praėjusią pirmąją dieną teigė princas.
Penktadienį Velso princas lankysis Tapoje, kur susitiks su NATO pajėgų sudėtyje tarnaujančiais britų kariais, pranešė Estijos prezidento kanceliarija.
Vizito tikslas – pabrėžti Jungtinės Karalystės ir Estijos tvirtus dvišalius santykius ir bendradarbiavimą saugumo srityje, sakoma prezidento kanceliarijos pranešime spaudai.
Tai pirmasis princo Williamo vizitas į Estiją.