Romoje - ortodoksų cerkvė Pereiti į pagrindinį turinį

Romoje - ortodoksų cerkvė

2009-05-25 17:18
Romoje - ortodoksų cerkvė
Romoje - ortodoksų cerkvė / RIA Novosti nuotr. Rusijos prezidento žmona Svetlana Medvedeva jau apsilankė naujoje cerkvėje Romoje.

 Aukšti ortodoksų ir katalikų dvasininkai sekmadienį dalyvavo rusų ortodoksų cerkvės atidaryme Romoje, demonstruodami, jog ima tirpti Katalikų ir Ortodoksų bažnyčių santykius kaustę ledai.

"Mes laimingi, kad ortodoksų bendruomenė turi cerkvę Romoje, kuri yra Katalikų Bažnyčios centras", - sakė kardinolas Walteris Kasperis, Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininkas.

"Tai mūsų suartėjimo ženklas", - pridūrė jis.

W.Kasperis dalyvavo iškilmingai atidarant Šv.Kotrynos Aleksandrietės cerkvę, kurios pamatinis akmuo buvo padėtas 2001-aisiais ir kuri yra netoli Rusijos ambasadoriaus rezidencijos Romoje.

Cerkvę pašventino metropolitas Ilarionas, o ne naujasis Rusijos ortodoksų bažnyčios vadovas, Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas, ketinęs dalyvauti iškilmėse.

Cerkvės atidaryme taip pat dalyvavo Maskvos meras Jurijus Lužkovas, prancūzų kardinolas Roger Etchegarayus ir buvęs Italijos užsienio reikalų ministras Lamberto Dini.

Vatikano ir Rusijos ortodoksų bažnyčios santykiai pastaraisiais metais buvo gana įtempti. Priešpriešą ypač kurstė velionis Maskvos patriarchas Aleksijus II, kaltinęs Katalikų bažnyčią siekiu atversti Rusiją į kitą tikėjimą.

Tačiau vasarį prie Rusijos ortodoksų bažnyčios vairo stojęs permainų šalininku laikomas patriarchas Kirilas, atrodo, linkęs atkurti draugiškus santykius tarp abiejų bažnyčių.

Anksčiau Kirilas vadovavo Bažnyčios išorinių ryšių skyriui ir per tą laiką daug keliavo po pasaulį, kad užmegztų ryšius su kitomis religijomis. Prieš tapdamas patriarchu jis kelis kartus buvo susitikęs si popiežiumi Benediktu XVI.

Dvi didžiosios krikščionybės atšakos išsiskyrė 1054 metais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra