Prie vakcinos finansavimo prisidėjusio Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) pranešime sakoma, kad „Sputnik Light“ „pademonstravo 79,4 proc. veiksmingumą“, tuo metu dviejų dozių „Sputnik V“ veiksmingumas siekia 91,6 procento.
Rusijos sveikatos apsaugos ministerija vasario 17 dieną leido pradėti „Sputnik Light“ trečią klinikinių bandymų etapą. Remiantis dokumentu, tyrimuose dalyvavo 4 tūkst. savanorių ir 15 gydymo įstaigų Maskvoje, Kaliningrade, Sankt Peterburge, Saratove, Smolenske. Kovo 29 dieną ministerija pranešė sulaukusi reikiamų dokumentų vakcinai registruoti.
Pasak RTIF vadovo Kirilo Dmitrijevo, „Sputnik Light“ gali tapti veiksmingu laikinu sprendiniu daugeliui šalių, susiduriančių su didžiausiu koronavirusinės infekcijos protrūkiu ir siekiančių išgelbėti kuo daugiau savo piliečių gyvybių.
Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Michailas Muraška pareiškė, kad vakcina taip pat gali būti naudojama ir revakcinacijai šalies viduje.
Rusija vakciną „Sputnik V“, pavadintą pagal Sovietų Sąjungos paleistą pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą, įregistravo pernai rugpjūtį, dar neatlikusi didelio masto klinikinių bandymų. Dėl šios priežasties Vakarų ir kai kurie Rusijos ekspertai reiškė susirūpinimą dėl per didelės skubos kuriant šį preparatą, o kritikai jį apibūdino kaip priemonę Rusijos geopolitinei įtakai padidinti.
Vis dėlto vėlesni vertinimai buvo daugiausiai teigiami: autoritetingo medicinos žurnalo „The Lancet“ paskelbti tyrimų rezultatai rodo, kad „Sputnik V“ yra saugi vakcina ir kad jos veiksmingumas viršija 90 procentų.
Naujausi komentarai