Rusija ketvirtadienį pareiškė, jog tikisi, kad Didžiojoje Britanijoje kitais metais pradedamas tyrimas dėl Kremliaus kritiko Aleksandro Litvinenkos mirties aplinkybių išaiškins visą tiesą, tačiau Maskva nesiliauja tvirtinti, kad pagrindinis įtariamasis šioje byloje savo nekaltumą įrodė melo detektoriaus testu.
„Tikimės, kad (tyrimas) suteiks išsamų paveikslą to, kas nutiko, ir išaiškins visus faktus, kurių reikia tiesai atskleisti“, - sakė užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius spaudos konferencijoje Maskvoje.
Didžiosios Britanijos vyresnysis teisėjas Robertas Owenas (Robertas Ouvenas) ketvirtadienį sakė, kad tyrimas dėl buvusio rusų saugumo agento Aleksandro Litvinenkos mirties bus atliktas kitų metų pradžioje.
Atvirai Vladimirą Putiną kritikavęs A.Litvinenka mirė ligoninėje Londone, nunuodytas radioaktyviu poloniu-210.
Tyrime ketinama nagrinėti galimą Rusijos vaidmenį jo nužudyme, nbrodoma BBC tinklalapyje.
Pasak A.Litvinenkos našlės Marios advokato Beno Emmersono (Beno Emersono), „jeigu ši hipotezė pasitvirtins, Litvinenkos mirtį galima bus laikyti branduolinio terorizmo aktu, kurį atliko (Rusijos) valstybė Londono gatvėse“.
Pagrindinis įtariamasis šioje byloje, teisinę neliečiamybę turintis dabartinis Valstybės Dūmos deputatas Andrejus Lugovojus, įrodė savo nekaltumą sutikęs būti patikrintas melo detektoriumi, tvirtino Rusijos URM atstovas.
Rusija atsisakė perduoti buvusį KGB agentą A.Lugovojų jį apklausti norintiems britų prokurorams, ir tai atšaldė abiejų šalių santykius.
„Klausimas jau iš esmės išspręstas, nes tas žmogus sutiko žengti šitokį žingsnį - atlikti melo detektoriaus testą“, - sakė A.Lukaševičius, kalbėdamas apie tyrimą, kurį A.Lugovojus atliko sutikęs filmuotis dokumentiniame filme, kurį sukūrė mažai žinoma rusų ir britų kapitalo televizijos kompanija „Russian Hour“.
Atstovas pažymėjo, kad vien iš šio atvejo nereikėtų spręsti apie Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykius apskritai, ir nurodė, kad Londono olimpinių žaidynių laikotarpiu vyko „labai intensyvios“ prezidento Vladimiro Putino ir premjero Dmitrijaus Medvedevo diskusijos su Londonu.
„Paveikslas nėra vien tik dviejų spalvų - juodas ir baltas. Jis spalvotas ir mes turime jame pamatyti ir šviesių spalvų“, - sakė A.Lukaševičius, kalbėdamas apie abiejų šalių santykius.
Naujausi komentarai