Pereiti į pagrindinį turinį

Rusija piktinasi naująja JAV branduoline doktrina

2018-02-03 15:23
BNS inf.

Maskva šeštadienį griežtai pasmerkė „karingą“ ir „antirusišką“ naująją JAV branduolinę doktriną, taip pat perspėjo, kad imsis priemonių, būtinų Rusijos saugumui užtikrinti.

Scanpix nuotr.

Penktadienį paskelbtame strateginiame dokumente JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija nurodė, kad daugeliu atžvilgių tęs jo pirmtako Baracko Obamos (Barako Obamos) branduolinės ginkluotės politiką, bet Rusijos atžvilgiu pozicija bus agresyvesnė.

Branduolinės politikos peržiūros (Nuclear Posture Review) dokumente sakoma, jog Rusiją privalu įtikinti, kad ji turėtų „nepriimtinai brangiai sumokėti“, jeigu grasintų surengti net riboto masto branduolinį puolimą Europoje.

„Minėtoje „Peržiūroje“ JAV deklaruojamas pasiruošimas griebtis branduolinių ginklų, kad užkirstų kelią Rusijai panaudoti savąją branduolinę ginkluotę reiškia mėginimą sukelti abejonių mūsų teise į savigyna atremiant agresiją valstybės egzistavimui kritiniais atvejais“, – sakoma šeštadienį paskelbtame Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

„Norėtųsi tikėtis, kad Vašingtone vis dėlto suvokiama, kokio aukšto lygio pavojus iškyla tokias doktrinos nuostatas perkeliant į praktinio karinio planavimo sritį“, – perspėjo Rusijos URM.

Maskva pridūrė esanti pasiruošusi imtis atsakomųjų priemonių dėl grėsmių, susijusių su naująja JAV doktrina.

„Aišku, mums teks atsižvelgti į nuostatas, dabar paleistas į apyvartą Vašingtono, ir imtis priemonių, būtinų mūsų pačių saugumui užtikrinti“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Rusija taip pat apkaltino Vašingtoną, kad šis elgiasi „veidmainiškai“, skelbdamas apie „suinteresuotumą siekti „stabilių santykių“ su mumis ir viltis konstruktyviai dirbti, kad būtų sumažintos atitinkamos grėsmės“.

„Mes savo ruožtu tokiam darbui esame pasiruošę, – pridūrė URM. – Kviečiame Rusiją rimtai ieškoti sprendimų besikaupiančioms problemoms strateginio stabilumo palaikymo srityje.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų