Maskvos miesto teismas penktadienį pranešė, kad pripažino Aleksandrą Kraičiką kaltu dėl valstybės išdavystės ir nurodė, kad jis teikė „finansinę pagalbą užsienio valstybei (remti), vykdančiai veiklą, nukreiptą prieš Rusijos Federacijos saugumą“.
Nuo tada, kai 2022 metų vasario mėnesį Maskva pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, Rusijos institucijos apkaltino dešimtis žmonių išdavyste už paramą Kyjivui.
Jie apkaltinami įvairiais nusikaltimais – nuo Rusijos karinių objektų ir infrastruktūros objektų padegimo ar sabotažo iki informacijos apie Rusijos kariuomenės objektus teikimo ar lėšų siuntimo Kyjivą remiančioms grupėms.
Valstybinė žiniasklaida ir teisių gynimo grupės pranešė, kad 2022 metų vasario 26 dieną, praėjus dviem dienoms po to, kai Rusija pradėjo puolimą, A. Kraičikas pervedė 50 eurų į specialų fondą Vokietijoje Ukrainos kariuomenei remti.
Jis buvo sulaikytas 2023 metais, kai bandė išvykti iš Rusijos į Turkiją. Saugumo tarnybos FSB pareigūnai per kratą jo darbo vietoje konfiskavo jo telefoną, pranešė Rusijos teisių gynimo grupė „Memorial“.
13 metų laisvės atėmimo bausmė buvo paskirta lapkričio 1 dieną, tačiau teismas apie ją paskelbė tik penktadienį.
Teismas nurodė, kad A. Kraičiką, kuriam, anot „Memorial“, yra 34 metai, „motyvavo politinė ir ideologinė neapykanta“.
Ši byla primena dvigubą JAV ir Rusijos pilietybę turinčios Ksenijos Karelinos atvejį. Moteris buvo nuteista 12 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vienai Ukrainos organizacijai paaukojo 50 dolerių (45 eurus).
JAV gyvenanti K. Karelina buvo sulaikyta 2024-ųjų sausį Rusijos Uralo mieste Jekaterinburge, kur lankė šeimos narius.
Naujausi komentarai