Numatoma, kad infliacija Rusijoje ir toliau augs, nes rublio kursas nuo karo Ukrainoje pradžios ženkliai smuko.
Rublio vertė šiemet nukrito apie 22 proc., o tai padidino prekių importo savikainą.
Trečiadienį Rusijos ekonomikos ministerija pranešė, kad per savaitę iki kovo 18 dienos metinė infliacija šoktelėjo 14,5 proc. – tai didžiausias rodiklis nuo 2015 metų pabaigos.
BBC duomenimis, federalinė valstybinė statistikos tarnyba nurodė, kad cukraus, dažniausiai naudojamo maistui konservuoti ar alkoholiniams gėrimams gaminti, kaina tam tikruose šalies regionuose išaugo net 37,1 proc., o vidutiniškai – 14 proc.
Antrojoje labiausiai pakilusių kainų vietoje – svogūnų kainos. Jos per savaitę visoje šalyje išaugo iki 13,7 proc., o kai kur net – 40,4 proc. Sauskelnės pabrango 4,4 proc., juodoji arbata – 4 proc., tualetinis popierius – 3 proc.
„Didžiausias kaltininkas yra importo infliacija. Viskas, ką Rusija importuoja, yra brangiau dėl nusilpusio rublio“, – BBC sakė Stephenas Innesas, vadovaujantis „SPI Asset Management“ partneris.
Kaip teigiama, įvedus sankcijas Rusijos bankas kovo mėnesį daugiau nei dvigubai padidino palūkanų normą – iki 20 proc. Taip siekiama sustabdyti tolesnį valiutos smukimą.
Socialiniuose tinkluose esančiuose vaizdo įrašuose matyti, kad į Maskvos prekybos centrus žmonės veržiasi pirkti cukraus ir grikių. Tačiau Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Viktorija Abramčenka gyventojams sakė, kad nėra reikalo panikuoti perkant šias prekes. Esą jų užteks visiems.