Pereiti į pagrindinį turinį

Th. May spaudžia Briuselį, kad būtų patvirtintas „Brexit“ susitarimas

2019-03-08 10:39
BNS inf.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) penktadienį padidins spaudimą Briuseliui įspėdama, kad jo pasirengimas padaryti nuolaidų gali nulemti, ar britų parlamentarai ateinančią savaitę galiausiai pritars susitarimui dėl „Brexit“.

Theresa May
Theresa May / Scanpix nuotr.

Th. May turėtų pasakyti, kad atėjo laikas Europos Sąjungai priimti tam tikrus sprendimus, jei ji nori, kad būtų sudarytas „Brexit“ susitarimas, o kovo 29 dieną numatytas Jungtinės Karalystės išstojimas iš Bendrijos būtų tvarkingas. 

Britanijos ir ES pareigūnų derybos, kuriose ieškoma išeities iš aklavietės dėl „Brexit“, turėtų tęstis ir savaitgalį. Antradienį Britanijos parlamente numatytas svarbus balsavimas, per kurį deputatai spręs, ar pritarti susitarimui. 

Likus vos trims savaitėmis iki numatyto šalies išstojimo iš ES vis smarkiau būgštaujama, kad 46 metus Bendrijos nare buvusi Britanija gali išstoti iš bloko nesudariusi jokio susitarimo.

Sausio 15 dieną britų parlamentarams didžiuliu balsų skirtumu atmetus Londono ir Briuselio sudarytą susitarimą, premjerė bando išsireikalauti iš ES garantijų dėl kontroversiškiausio klausimo – susitarime numatyto vadinamosios „apsidraudžiamosios priemonės“ (backstop) mechanizmo.

Kritikai teigia, kad dėl „apsidraudžiamosios priemonės“, turinčios leisti išlaikyti atvirą sieną su Airija, Britanija gali būti priversta neribotą laiką laikytis ES prekybos taisyklių. 

Th. May penktadienį planuoja susitikti su darbininkais Grimsbyje – Šiaurės jūros uostamiestyje ir viename pagrindinių šalies žvejybos pramonės centrų.

Ministrė pirmininkė ketina juos patikinti, kad vyriausybė tebėra pasiryžusi iki antradienį parlamente numatyto balsavimo užsitikrinti teisiškai privalomus pakeitimus dėl „apsidraudžiamosios priemonės“. 

„Parlamentarams ateinančią savaitę teks priimti svarbų sprendimą. Sprendimą turi priimti ir ES“, – kalbės premjerė.

Jos kalbos ištraukas prieš apsilankymą Grimsbyje paskelbė Dauningo gatvė.   

„Mes visi esame šio proceso dalyviai. Europa suinteresuota, kad Jungtinė Karalystė išstotų sudarius susitarimą“, – sakys Th. May. 

„Dirbame su jais, bet sprendimai, kuriuos Europos Sąjunga priims artimiausiomis dienomis, turės didžiulį poveikį balsavimo baigčiai“, – pažymės ji.

Grimsbyje iki praėjusio amžiaus vidurio buvo didžiausias pasaulyje žvejybos laivynas, tačiau jis drastiškai sumenko, kai Britanija prisijungė prie Europos Bendrijų ir ėmė laikytis bendros žuvininkystės politikos. 

2016-ųjų referendume apie 70 proc. Šiaurės Rytų Linkolnšyro rinkėjų nubalsavo už šalies pasitraukimą iš ES.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų