Pereiti į pagrindinį turinį

Tikrinamas Astravo AE parengimas branduoliniam kurui priimti

2020-02-20 09:54

Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas („Gosatomnadzor“) pradėjo Astravo atominės elektrinės parengimo branduolinio kuro atgabenimui patikrinimą.

Tikrinamas Astravo AE parengimas branduoliniam kurui priimti
Tikrinamas Astravo AE parengimas branduoliniam kurui priimti / Scanpix nuotr.

„Siekiant patikrinti Baltarusijos AE parengimą šviežio branduolinio kuro priėmimui, taip pat įvertinti, ar jos organizaciniai ir techniniai sprendimai atitinka norminių teisės aktų reikalavimus, įskaitant techninių norminių teisės aktų dėl branduolinės ir radiacinės saugos, jų pakankamumą naudoti branduolinį kurą, vasario 17-ąją pradėtas atitinkamas tikslinis patikrinimas“, – teigiama „Gosatomnadzor“ ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Pasak jo, patikrinimus atlieka „Gosatomnadzor“ suformuota speciali darbo grupė, juos planuojama atlikti per 30 dienų.

Tai reiškia, kad Astravo AE pirmojo reaktoriaus įjungimo terminai veikiausiai vėl atidėti.

Baltarusijos energetikos ministerija praėjusių metų pabaigoje skelbė, jog Astravo AE pirmasis reaktorius bus įjungtas 2020-ųjų pirmąjį ketvirtį, pakartodama, jog branduolinis kuras į jėgainę, vadovaujantis tarptautine praktika, bus atgabentas likus mažiausiai mėnesiui iki reaktoriaus įjungimo.

Pirmosios branduolinės jėgainės Baltarusijoje įjungimas jau ne kartą buvo atidėliojamas. Pagal pradinius Astravo AE projekto planus, pirmasis iš dviejų reaktorių turėjo pradėti veikti 2018-ųjų lapkritį, bet tai buvo nukelta į praėjusių metų vidurį, po to – į rudenį, vėliau – į šių metų sausį, o netrukus tam buvo suteiktas platesnis terminas – šių metų pirmasis ketvirtis. Antrąjį reaktorių numatyta įjungti praėjus maždaug metams nuo pirmojo veiklos pradžios.

Astravo AE stato Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“. Jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų