Pereiti į pagrindinį turinį

„TikTok“ influencerė nuteista 10 metų kalėjimo

2021-06-22 13:41

Egipto policija antradienį sulaikė socialinio tinklo „TikTok“ influencerę Haneen Hossam. Prieš dvi dienas ji nepasirodė teisme, kuriame ji buvo nuteista 10 metų kalėjimo dėl kaltinimų „prekyba žmonėmis“, pranešė saugumo pareigūnas.

Scanpix nuotr.

19 metų H. Hossam buvo sulaikyta Kairo priemiestyje ir bus perduota prokuratūrai, sakė pareigūnas.

Kita socialinės žiniasklaidos įtakos atstovė Mowada al-Adham sekmadienį kartu su dar trimis žmonėmis Kairo baudžiamojo teismo nuosprendžiu buvo nuteista kalėti šešerius metus dėl „šeimos vertybių griovimo, kurstymo ištvirkauti ir jaunų moterų skatinimo užsiimti seksualiniais santykiais“, – pirmadienį sakė AFP jos advokatas Saberas Sokkaras.

H. Hossam buvo skirta ilgesnė bausmė, nes ji neatvyko į anksčiau vykusius teismo posėdžius, sakė S. Sokkaras.

H. Hossam buvo areštuota kitą dieną po to, kai socialiniuose tinkluose paskelbė iškart išpopuliarėjusį ašaringą vaizdo įrašą, kuriame ji prašo valdžios institucijų panaikinti kaltinimus.

„10 metų! Aš nepadariau nieko amoralaus ir nenusipelniau viso to. Aš buvau įkalinta 10 mėnesių ir, kai mane paleido, nesakiau nė žodžio... Kodėl jūs norite vėl mane  įkalinti?“ – klausė ji.

Abi moterys buvo areštuotos praėjusiais metais ir nuteistos po dvejus metus kalėjimo už „visuomenės vertybių puolimą“ „TikTok“ paskelbtuose vaizdo įrašuose.

Viename vaizdo įraše H. Hossam milijonams sekėjų sakė, kad merginos gali jai dirbti už pinigus, ir dėl to ji buvo apkaltinta „ištvirkavimu“ ir „prekyba žmonėmis“.

Tačiau sausio mėnesį apeliacinis teismas išteisino abi merginas.

Moterų puldinėjimai Egipte nėra neįprastas dalykas. Ten pastaraisiais metais buvo persekiojamos kelios pilvo šokėjos ir popdainininkės dėl savo turinio internete, kuris laikomas pernelyg nepadoriu arba dviprasmišku.

Žmogaus teisių organizacijos teigia, kad po to, kai Abdelis Fattah al-Sisis 2014 metais tapo Egipto prezidentu, šalyje imtasi griežtesnių laisvių ribojimų.

Jo vyriausybė ėmė vykdyti griežtą interneto kontrolę, remdamasi įstatymais, leidžiančiais valdžios institucijoms blokuoti interneto svetaines, jeigu jos laikomos grėsme nacionaliniam saugumui, ir stebėti asmenines socialinės žiniasklaidos paskyras, turinčias daugiau nei 5 000 sekėjų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų