Kompiuteriniai įsilaužėliai paskelbė tų reporterių asmeninius duomenis.
Žurnalistų organizacijos smerkė Kijevo vyriausybę palaikančių programišių grupę, šią savaitę paviešinusių sąrašą, rodantį, kad tūkstančiai reporterių gavo separatistų akreditaciją dirbti jų kontroliuojamose teritorijose.
Į tą sąrašą buvo įtraukti naujienų agentūros AFP ir kitų tarptautinių žiniasklaidos organizacijų darbuotojai. Be jų vardų, sąraše buvo nurodyti reporterių elektroninio pašto adresai ir telefonų numeriai.
Žurnalistai, atvykstantys į karo zoną, turėdavo gauti specialius separatistų institucijų leidimus dirbti teritorijoje, kurią Kremliaus remiami sukilėliai kontroliuoja nuo konflikto pradžios 2014 metų balandį.
Tačiau A. Avakovas griežtai pasmerkė tuos, kas dirbo gavę separatistų leidimą. „Man atrodo neįmanomi bet kokie kontaktai su apsišaukėliška okupacine valdžia – neįmanomi ir amoralūs! – ministras rašė savo „Facebook“ paskyroje.
„Kažkas gali turėti kitokių argumentų – ir TAI JŪSŲ PASIRINKIMAS – bendradarbiauti su okupacine valdžia. ... Tik neslėpkite šio SAVO PASIRINKIMO, kaltindami“ nutekintą medžiagą paskelbusį tinklalapį „Mirotvorec“ („Taikdarys“), pridūrė jis.
Nuo tos informacijos paskelbimo vienintelė Ukrainos pareigūnė, išreiškusi palaikymą žurnalistams, buvo informacijos politikos viceministrė Tetjana Popova, kuris sakė nesuprantanti, kam reikėjo viešinti asmeninius duomenis. „Tai sukėlė didžiulių grėsmių žurnalistams ir man“, – ji rašė savo „Facebook“ žinutėje.
Laiške, kurį pasirašė žurnalistai iš dienraščio „The New York Times“ ir „The Economist“, taip pat nevyriausybinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ (RSF) atstovas Ukrainoje, sakoma, kad tos medžiagos paviešinimas sukėlė pavojų reporterių gyvybei.
Tinklalapis „Mirotvorec“ galiausiai buvo uždarytas. Prorusiškų separatistų sukilimas nusinešė jau per 9,3 tūkst. žmonių gyvybių ir pablogino Maskvos santykius su Vakarų šalimis labiausiai nuo Šaltojo karo.