V. Putinas pirmadienį nuvyks į Baltarusiją derybų su A. Lukašenka Pereiti į pagrindinį turinį

V. Putinas pirmadienį nuvyks į Baltarusiją derybų su A. Lukašenka

2022-12-16 09:02
BNS inf.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį su „darbo vizitu“ lankysis Baltarusijoje, kur derėsis su savo sąjungininku Aliaksandru Lukašenka, penktadienį pranešė baltarusių lyderio biuras.

Vladimiras Putinas ir Aliaksandras Lukašenka
Vladimiras Putinas ir Aliaksandras Lukašenka / Scanpix nuotr.

Pranešime nurodoma, kad derybos vyks Nepriklausomybės rūmuose Minske.

Vizitas vyks, einant dešimtam Rusijos puolimo Ukrainoje, kuris buvo pradėtas keliomis kryptimis, įskaitant Baltarusijos teritoriją, mėnesiui.

Minskas teigė, kad prezidentai bendraus akis į akį, taip pat surengs platesnio masto derybas su savo ministrais dėl „Baltarusijos-Rusijos integracijos“.

Maskva ir Minskas yra įsipareigoję vykdyti įvairias programas, skirtas glaudesniam bendradarbiavimui ekonomikos ir gynybos srityse.

Pareiškime teigiama, kad „prezidentai taip pat teiks pirmenybę saugumo klausimams ir pasikeis nuomonėmis apie padėtį regione ir pasaulyje“, tačiau Ukraina nepaminėta.

Nuo 1994 metų valdžioje esantis A. Lukašenka ne kartą yra sakęs, kad neketina siųsti Baltarusijos karių į Ukrainą.

Tačiau A. Lukašenka leidžia rusų kariuomenei naudotis savo šalies teritorija raketomis apšaudant Ukrainą.

Be to, pradėdama karą Rusija įsiveržė iš Baltarusijos teritorijos, o šiuo metu nuolat pasirodo pranešimų, kad Ukraina vėl gali būti puolama iš Baltarusijos, nors kol kas toks scenarijus vadinamas mažai tikėtinu.

V. Putinas pastarąjį kartą Baltarusijoje lankėsi 2019 metų vasarą.