Pirmadienį Didžiojoje liaudies salėje Pekine Kinijos lyderis susitiko su Rusijos parlamento aukštųjų rūmų Federacijos Tarybos pirmininke Valentina Matvijenko.
Pastaraisiais metais Pekinas ir Maskva sustiprino ekonominį bendradarbiavimą ir diplomatinius ryšius, o nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, jų bendravimas tapo dar glaudesnis.
Xi Jinpingas sakė, kad abiejų šalių santykių plėtojimas yra strateginis jų pasirinkimas, pagrįstas esminiais šių dviejų valstybių ir tautų interesais, pranešė CCTV.
„Abi šalys taip pat turi stiprinti bendravimą ir bendradarbiavimą daugiašaliuose mechanizmuose, pavyzdžiui, Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijoje ir BRICS šalyse, vadovauti teisingai pasaulinio valdymo reformos krypčiai ir ginti bendrus besiformuojančios rinkos ekonomikos šalių ir besivystančių šalių interesus“, – rašoma pareiškime.
Pirmadienį Vakarų lyderiai renkasi Vilniuje, kur antradienį ir trečiadienį vyks NATO viršūnių susitikimas. Jame, kaip tikimasi, bus ištransliuota vienybė dėl būsimos Ukrainos narystės Aljanse. Į šią perspektyvą Rusija įnirtingai reagavo.
Nors Pekinas save laiko neutralia karo šalimi, jo atsisakymas pasmerkti Maskvos invaziją paskatino daugelį Kyjivo sąjungininkų apkaltinti Kiniją palankumu Rusijai.
V. Matvijenko pirmadienį pareiškė, kad Pekino ir Maskvos strateginė partnerystė pasiekė aukščiausią lygį istorijoje ir yra toliau nuosekliai plėtojama, pranešė CCTV.
Politikė sakė, kad kovą įvykęs Xi Jinpingo vizitas į Maskvą, kur jis susitiko su kolega Vladimiru Putinu, tolesniam Rusijos ir Kinijos santykių plėtojimui suteikė stiprų postūmį.
Pasak Kinijos lyderio, jo šalis yra „pasirengusi toliau dirbti su Rusija, kad naujoje eroje būtų plėtojama visapusiška strateginė abipusės pagalbos, gilios integracijos, inovacijų ir visapusiško bendradarbiavimo partnerystė“.
Naujausi komentarai