Zelenskis žada padaryti viską, kad jo susitikimas su Putinu įvyktų Pereiti į pagrindinį turinį

Zelenskis žada padaryti viską, kad jo susitikimas su Putinu įvyktų

2025-05-13 17:11
BNS inf.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad padarys viską, kad šią savaitę Turkijoje įvyktų jo susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Zelenskis žada padaryti viską, kad jo susitikimas su Putinu įvyktų
Zelenskis žada padaryti viską, kad jo susitikimas su Putinu įvyktų / President.gov.ua nuotr.

„Padarysime viską, kad šis susitikimas įvyktų“, – sakė V. Zelenskis žurnalistams per spaudos konferenciją Kyjive ir pridūrė, kad taip pat padarys viską, kad būtų susitarta dėl paliaubų.

Pasak jo, jei JAV prezidentas Donaldas Trumpas  prisijungtų prie derybų Turkijoje, tai galėtų būti postūmis V. Putinui.

„Pakvietėme prezidentą Trumpą prisijungti prie mūsų. Nežinau JAV prezidento sprendimo, bet jei jis patvirtins savo dalyvavimą, manau, kad tai suteiks papildomą impulsą V. Putinui atvykti“, – spaudos konferencijoje sakė V. Zelenskis.

Jis taip pat teigė manąs, kad V. Putinas nenori jokių derybų dėl ilgiau kaip trejus metus besitęsiančios invazijos nutraukimo.

„Manau, kad Putinas nenori, kad karas baigtųsi, nenori paliaubų, nenori jokių derybų“, – žurnalistams kalbėjo V. Zelenskis.

Jis taip pat paragino Jungtines Valstijas pritaikyti Maskvai griežčiausių sankcijų paketą, jei Rusijos prezidentas atmes kvietimą susitikti Turkijoje šią savaitę.

„Tai turėtų būti griežčiausias sankcijų paketas“, – sakė V. Zelenskis žurnalistams Kyjive ir pridūrė, kad V. Putinas, vengdamas susitikimo, duotų „aiškų ženklą, kad nenori ir neketina nutraukti karo“.

Be to, Ukrainos lyderis sakė, kad šiomis dienomis planuoja susitikimą su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu).

„Su prezidentu Erdoganu sutarėme, kad susitiksiu su juo Turkijos sostinėje“, – sakė V. Zelenskis.

Pasak jo, šis „susitikimas įvyks gegužės 14 arba 15 dieną“.

Daugiau naujienų