Meno ir istorijos gerbėjams Vilniuje – neeilinis įvykis. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma viena geriausių iki šiol Lietuvoje rodytų parodų, atvežta iš Londono, Viktorijos ir Alberto muziejaus.
Tarptautinė paroda „Šaltojo karo modernizmas. Menas ir dizainas: 1945-1970” – vienas iš pagrindinių programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” akcentų. Iki šiol ji buvo rodyta tik Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje, kur sulaukė didžiulio susidomėjimo. Eksponatus šiai parodai kuratoriai rinko ketverius metus, Lietuvos specialistams pusantrų metų užtruko darbai, dėl kurių galime savo akimis juos įvertinti patys.
Parodoje eksponuojama šaltojo karo metų dailė, daiktų ir drabužių dizainas, architektūra, kino menas. „Tai nėra politinė ar socialinė paroda, joje tiesiog sutelkti iškilūs šaltojo karo modernistai“, - pabrėžė vienas iš parodos kuratorių Davidas Crowley.
„Specialiai parodą sudarėme taip, kad jos pradžioje labai ryškūs skirtumai tarp eksponatų iš Rytų ir Vakarų. Tačiau einant toliau, jie darosi vis menkesni, kol galiausiai beveik visai išnyksta. Manau, apie tai šiandien turėtume susimąstyti“, - kalbėjo D.Crowley.
Parodos metu Nacionalinėje dailės galerijoje veiks kūrybinės dirbtuvės, skirtos bet kurio amžiaus žmonėms, filmų peržiūros, įvairūs seminarai. Parodą sudaro 8 skyriai: „Nerimas ir viltis karui pasibaigus”, „Menų mobilizacija“, „Modernumo lenktynės“, „Krizė ir baimė“, „Kosmoso odisėjos“, „Revoliucija“, „Paskutinieji utopistai“ ir „Trapi planeta“.
Parodoje eksponuojami žymiausių pasaulio dailininkų, tokių kaip Naumo Gabo, Pablo Picasso, Ossipo Zadkino, dizaino ir taikomosios dailės kūrėjų darbai, kino režisierių filmai, unikalūs inžineriniai objektai.
Paroda veiks nuo spalio 3 d. iki gruodžio 6 d.
Naujausi komentarai