Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzija ragina sušaukti specialų ES susitikimą, skirtą pasienio saugumui

Reuters nuotr.

Prancūzija ragina sušaukti Europos Sąjungos (ES) specialų susitikimą, skirtą pasienio saugumo ir imigrantų klausimams. Užuojautos neužtenka, Europos politikai turi susitarti, pareiškė Prancūzijos premjeras Jeanas Marcas Ayrault po to, kai prie Italijos krantų nuskendo pabėgėlius plukdęs laivas, žuvo apie 300 žmonių. Pasak analitikų, ši tragedija rodo ir Europos imigracijos, prieglobsčio politikos trūkumus, kai sunki našta tenka žemyno pietums, kur atvyksta daugiausia pabėgėlių.

Netoli Sicilijos salos Italijos pakrantės apsaugos pareigūnai išgelbėjo daugiau nei pusšimtį pabėgėlių, jau po to, kai prie Lampedūzos nuskendo laivas. Italija jau ne sykį prašė didesnės Europos paramos. Šiemet ją pasiekė 30 tūkst. bėglių, keturiskart tiek negu pernai.

Šeštadienį italai žvejai išplaukė į jūrą, bet tik pagerbti ketvirtadienio tragedijos aukų, o premjeras Enrico Letta paskelbė – jiems bus suteikta Italijos pilietybė – po mirties.

Gelbėtojai žada iškelti nuskendusį laivą, gulintį maždaug 40 metrų gylyje, o jame dešimtys, o gal net šimtai žuvusiųjų, jų artimieji laukia žinių.

Jūra audringa, gelbėjimo darbus teko atidėti, tad yra laiko priekaištams – esą jeigu ne biurokratijos mašina, daugiau žmonių būtų ištraukta iš vandens.

Išgelbėti pavyko pusantro šimto žmonių, iš jų trečdalis vaikų – nuo 11 iki 17 metų, jie dabar glaudžiasi pabėgėlių centre, kuriame apgyvendinta keturis kartus daugiau žmonių negu gali priimti.

Dabar Italijoje dar garsiau skamba ir raginimai griežtinti bausmes verteivoms, užsiimtiems  nelegalių imigrantų gabenimu, bet tai gali suvaržyti ir pabėgėlių gelbėtojus. Vienam iš įtariamų ketvirtadienio tragedijos kaltininkų tunisiečiui laivo kapitonui pateikti kaltinimai. Jis jau buvo sulaikytas balandį, deportuotas į Tunisą, bet šįkart vėl plukdė laivą iš Libijos. Juo geresnio gyvenimo į  Italiją plaukė apie 500 žmonių, daugiausi Eritrėjos ir Somalio gyventojai. Liudininkai pasakoja, norėdami atkreipti pakrantės apsaugos dėmesį, keleiviai padegė antklodę, ugnis įsisiautėjo, laivas ėmė skęsti, kilo panika, žmonės puolė į vandenį.

Arčiau Afrikos negu Italijos esanti vos šešis tūkstančius gyventojų turinti Lampedūzos sala – ne tik žvejų, bet ir turistų rojus, bet kokios čia dabar atostogos, kai netoliese jūroje – kapinės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų