Demokratijos reikalaujančių Honkongo protestuotojų studentų lyderiai trečiadienį perspėjo, kad jeigu teritorijos lyderis neatsistatydins iki ketvirtadienio pabaigos, jie imsis tolesnių veiksmų, įskaitant kelių svarbių vyriausybinių pastatų užėmimą.
Didėjant susipriešinimui studentų lyderiai rizikuoja patekti į dar vieną susidūrimą su policijos pareigūnais, kurie neleis šturmuoti vyriausybinių pastatų.
Jie taip pat didina spaudimą Kinijos vyriausybei, kuri iki šiol tylėjo ir buvo linkusi leisti Honkongo lyderiui Leung Chun-yingui (Leng Dženingui) pačiam spręsti susidariusią krizę.
Svarbų vaidmenį organizuojant didesnių rinkimų reformų reikalaujančių demonstrantų protestus atlikę studentų lyderiai džiaugtųsi galimybe pasikalbėti su Kinijos centrinės vyriausybės pareigūnu, pareiškė Honkongo studentų federacijos vicesekretorius Lesteris Shumas (Lesteris Šumas) spaudos konferencijoje.
„Vis dėlto mes prašome jų atvykti į aikštę ir kreiptis į mases, – sakė L.Shumas. – Tai Honkongo judėjimas ir jam nevadovauja jokia konkreti grupuotė“.
L.Shumas pareikalavo, kad Leung Chun-yingas atsistatydintų iki ketvirtadienio pabaigos.
„Po to, kai vyriausybė nurodė paleisti 87 ašarinių dujų šūvius į protestuotojus, vietos dialogui neliko. Leung Chun-yingas privalo pasitraukti. Jeigu iki rytdienos jis neatsistatydins, mes imsimės aktyvesnių veiksmų, tokių kaip kelių svarbių vyriausybės pastatų užėmimas“, – pareiškė jis, bet pridūrė, kad protestuotojai neužiminės „esminių“ vyriausybės pastatų, tokių kaip ligoninės ir socialinio aprūpinimo įstaigos.
Protestuotojai nesutinka su rugpjūtį Pekino priimtu sprendimu, kad kandidatai į aukščiausiojo teritorijos vadovo postą 2017 metų rinkimuose turi gauti Pekiną remiančio komiteto, panašaus į tą, kuris išrinko dabartinį Honkongo vadovą, pritarimą.
Protestuotojai nenori jokių panašių apribojimų ir sako, kad Kinija išsižada savo pažado, kad teritorijos lyderis bus renkamas vadovaujantis „visuotine rinkimų teise“.
Tai didžiausi pilietiniai neramumai Honkonge nuo 1997 metų, kai britai šią savo buvusią koloniją grąžino Kinijai.
Naujausi komentarai