Pereiti į pagrindinį turinį

JAV smerkiama dėl planų dislokuoti priešraketinę sistemą Pietų Korėjoje

2016-10-11 14:29
BNS inf.

Kinija ir Rusija antradienį užsipuolė Vašingtoną dėl jo sprendimo dislokuoti priešraketinės gynybos (PRG) sistemą Pietų Korėjoje, atsakant į Pchenjano vykdomą branduolinę programą.

Kalbėdami 7-ajame kasmetiniame Siangšano regioniniame gynybos forume Pekine aukšti kariuomenės pareigūnai sakė, kad šis Seulo ir Vašingtono žingsnis kelia grėsmę regioniniam stabilumui ir veda prie naujų pasaulinių ginklavimosi varžybų.

Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja susitarė pusiasalyje dislokuoti Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemos (Terminal High Altitude Air Defense, THAAD) bateriją šią vasarą, po kelių branduolinių ir raketų bandymų, kuriuos atliko karingai nusiteikęs Pekino sąjungininkas Pchenjanas.

Forumo kuluaruose Kinijos generolas Cai Junas (Kai Džunas) gynybos pareigūnams sakė, kad Vašingtonas naudojasi Šiaurės Korėjos veiksmais savo kariniam pranašumui prieš Kiniją didinti.

PRG sistemos dislokavimas Pietų Korėjoje „neprisideda prie taikos ir stabilumo Korėjos pusiasalyje“, – sakė karininkas ir pridūrė, kad „tai didina karinio konflikto regione pavojų“.

Pekinas būgštauja, kad THAAD sistema gali būti panaudota prieš raketas, nes tai labai sumažina jo atgrasomųjų branduolinių galių poveikį JAV.

Pasak Cai Juno, JAV atkaklumas plėtojant savo priešraketinės gynybos programą gali sukelti „ginklavimosi varžybas aukštu lygmeniu, netgi kosminėje erdvėje“.

Rusijos gynybos viceministras Anatolijus Antonvas taip pat pasmerkė JAV ir Pietų Korėjos susitarimą, pasisakydamas forumo viešose diskusijose.

„Mes esame susirūpinę dėl tam tikrų valstybių bandymų pasinaudoti sudėtinga padėtimi Korėjos pusiasalyje, pripumpuojant šį regioną akivaizdžiai perdėtomis gynybinėmis galiomis“, – sakė jis.

Pasak A. Antonovo, šis sprendimas „padidino įtampą regione“ ir pridėjo „papildomų problemų“.

Praėjusį mėnesį Šiaurės Korėja atliko savo penktą branduolinį bandymą, kuris sulaukė tarptautinio pasmerkimo ir raginimų sugriežtinti sankcijas šiai izoliuotai valstybei.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų