Pereiti į pagrindinį turinį

Vietnamas praneša pastebėjęs galimas dingusio Malaizijos lėktuvo nuolaužas

2014-03-09 19:30
Dingo „Malaysia Airlines“ laineris, skraidinęs 239 žmones
Dingo „Malaysia Airlines“ laineris, skraidinęs 239 žmones / AFP, Reuters nuotr.

Vietnamas praneša pastebėjęs galimas dingusio Malaizijos lėktuvo nuolaužas

Vietnamo gelbėtojai, ieškantys Malaizijos keleivinio lainerio, kuris dingo su jame buvusiais 239 žmonėmis, po 48 valandas trukusių paieškų sekmadienį galbūt pastebėjo sudužusio orlaivio nuolaužas, pranešė pareigūnai.

Vietnamiečiai gelbėtojai lainerio nuolaužas aptiko po to, kai Malaizijos vyriausybė pradėjo tyrimą, ar „Boeing 777“ dingimas neturi sąsajų su terorizmu. Priežastis, paskatinusi imtis tokio tyrimo, buvo ta, kad lėktuvu skrido keli keleiviai, kurie į jį pateko su pavogtais pasais.

„Gavome informaciją iš vietnamiečių lėktuvo, kurioje nurodoma, kad maždaug už 50 mylių (80 km) į pietvakarius nuo To Ču salos jie aptiko du sudaužytus objektus, primenančius orlaivio nuolaužas“, - sakė pareigūnas iš Vietnamo nacionalinio gelbėjimo ir paieškos komiteto, kuris nenorėjo, kad būtų nurodyta jo pavardė.

Minėta sala priklauso nedideliam salynui, esančiam Tailando įlankoje prie Vietnamo pietvakarinės dalies ir į šiaurės rytus nuo Malaizijos sostinės Kuala Lumpūro, iš kur oro bendrovės „Malaysia Airlines“ (MAS) lėktuvas reisu MH370 anksti šeštadienį išskrido į Pekiną.

„Kadangi jau yra naktis, jie negalėjo ištraukti jų tinkamam atpažinimui. Jie tik nustatė vietą ir grįžo atgal į sausumą“, - sakė pareigūnas.

Jis pridūrė, kad į nustatytą vietą tolesniems tyrimams pirmadienį bus pasiųsti lėktuvai ir laivai.

Interpolas dėl dingusio Malaizijos lėktuvo „tiria papildomus įtartinus pasus“

Tarptautinė policijos agentūra pranešė, kad dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo keleiviai naudojosi mažiausiai dviem pasais, apie kurių pametimą ar pavogimą esama informacijos jos duomenų bazėje, ir sekmadienį nurodė, kad „tiria papildomus įtartinus pasus“.

Interpolas nurodė, kad jokia šalis nuo tų pasų - austriško ir itališko - pavogimo iki minimo skrydžio jo duomenų bazėje jų netikrino.

„Nors dar per anksti spėlioti apie kokius nors ryšius tarp šių pavogtų pasų ir dingusio lėktuvo, aiškiai kelia didelį susirūpinimą tai, kad koks nors keleivis galėjo įlipti į tarptautinio reiso lėktuvą naudodamasis pavogtu pasu, įtrauktu į Interpolo duomenų bazes“, - sakoma Interpolo generalinio sekretoriaus Ronaldo Noble‘o (Ronaldo Noblo) pareiškime.

„Malaysia Airlines“ įrašuose dėl keleivių rasta daugiau neatitikimų, praneša Kinijos žiniasklaida

Kinas, kurio paso numeris yra tarp dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo keleivių pasų numerių, iš tikrųjų į tą lėktuvą neįlipo, sekmadienį pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.

Tas žmogus, Rytų Kinijos Fudziano provincijos gyventojas, kiek žinoma, niekur nebuvo išvykęs ir tebėra Fudziane, remdamasi policija pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

„Malaysia Airlines“ užregistruotas keleivio vardas skiriasi nuo vardo žmogaus, kuris turi pasą su tuo numeriu, nurodoma pranešime.

Paso savininkas sako, kad jo niekada nebuvo pametęs ir kad jis niekada nebuvo pavogtas.

Šis pranešimas pasirodė paaiškėjus, kad du žmonės į minimą lėktuvą, kuris dingo pakeliui iš Kvala Lumpūro į Pekiną, įlipo su pavogtais europietiškais pasais.

Malaizijoje atliekamas tyrimas dėl keturių pavardžių dingusio lėktuvo manifeste

Malaizijoje atliekamas tyrimas dėl keturių pavardžių dingusio lėktuvo su 239 žmonėmis manifeste, aiškinantis galimus teroristinius ryšius, sekmadienį pranešė šalies transporto ministras.

Šie Hishammuddino Husseino (Hišamudino Huseino) komentarai tikriausiai pakurstys spėliones dėl to, ar su potencialiai didžiausia Malaizijos aviacijos katastrofa yra susijęs koks nors saugumo pažeidimas ar pagrobimas.

Tokie nuogąstavimai kilo šeštadienį paaiškėjus, kad du žmonės į dabar dingusį „Malaysia Airlines“ 370-ojo reiso lėktuvą įlipo su pavogtais europietiškais pasais.

Hishammuddinas Husseinas, paprašytas patvirtinti Malaizijos žiniasklaidos pranešimus, kad buvo identifikuoti dar du įtartini keleiviai, pasakė: „Turiu visas keturias pavardes“.

Tačiau jis atsisakė pateikti detales ir sakė, kad pareigūnai studijuoja „visą manifestą“.

Kaip vėliau paaiškino vienas civilinės aviacijos pareigūnas, vis dar manoma, kad tik du keleiviai pasinaudojo pavogtais pasais ir pareigūnai studijuoja saugumo kamerų nufilmuotą medžiagą apie juos.

„Užregistruoti tik du keleiviai su suklastotais pasais“, - sakė civilinės aviacijos vieno departamento generalinis direktorius Azharuddinas Abdul Rahmanas (Azharudinas Abdul Rahmanas).

„Turime saugumo kamerų įrašus apie du keleivius. Tie įrašai ... dabar studijuojami. Nėra keturių žmonių, tik du“, - sakė jis.

Hishammuddinas Husseinas sakė, kad Malaizija palaiko ryšį su kontrterorizmo agentūromis JAV ir kitose šalyse.

„Pasų klausimu palaikau ryšį su tarptautinėmis žvalgybos agentūromis“, - sakė jis.

Paklaustas, ar Malaizija mano, kad lėktuvas buvo pagrobtas, jis atsakė: „Aiškinamės visas galimybes“.

Hishammuddinas Husseinas, kuris anksčiau buvo vidaus reikalų ministras, atsakingas už valstybės saugumą, patvirtino JAV žiniasklaidos pranešimus, kad FTB atsiunčia į Malaiziją savo komandą.

Malaizijos kariškiai: radaras rodo, kad dingęs lėktuvas galėjo pasukti atgal

Radaro, kuris fiksavo dingusio oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo skrydį, duomenys rodo, kad į Pekiną skridęs laineris prieš dingdamas galėjo pasukti atgal, sekmadienį pranešė Malaizijos kariniai pareigūnai.

„Ką mes padarėme, tai išnagrinėjome turimus radaro įrašus ir supratome esant galimybę, jog orlaivis pasuko skristi atgal“, - žurnalistams per spaudos konferenciją sakė Malaizijos karališkųjų oro pajėgų vadas Rodzali Daudas (Rodzalis Daudas).

Todėl, pasak pareigūno, Malaizijos gelbėtojų komandos išplėtė paieškų zoną į šalies vakarinę pakrantę.

Laineris „Boeing 777-200ER“, kuriuo iš Kvala Lumpūro į Kinijos sostinę skrido 227 keleiviai ir 12 žmonių įgula, kaip spėjama, sudužo šeštadienį Pietų Kinijos jūroje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų