Nigerijos islamistų grupuotė „Boko Haram“ neramioje šalies šiaurės rytinėje dalyje nuo gegužės, kai regione buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, nužudė 1 tūkst. 200 žmonių , pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos (JT).
Nepaprastoji padėtis gegužės 14 dieną buvo paskelbta Adamavos, Borno ir Jobės provincijose po virtinės islamistų grupuotės išpuolių.
Ketverius metus nesiliaujančiam islamistų sukilimui numalšinti prezidentas Goodluckas Jonathanas (Gudlukas Džonatanas) šalies šiaurės rytiniuose rajonuose dislokavo tūkstančius karių ir jiems į pagalbą pasiuntė oro pajėgas.
JT pateikti skaičiai yra pirmoji nepriklausomų šaltinių pateikta statistika nuo karinės operacijos pradžios šiame regione.
„Maždaug 1 tūkst. 224 žmonės žuvo per išpuolius, susijusius su „Boko Haram“ grupuote“ nuo gegužės mėnesio, sakoma JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) pranešime.
Pasak jo atstovės Choice Okoro (Čois Okoro), į JT skaičių neįtraukti tie, kurie žuvo per karines operacijas.
Nurodomas žuvusių civilių gyventojų ir karių skaičius, į kurį įtraukti žuvę savanoriai, sukilę į kovą prieš islamistų kovotojus.
Nigerijos gynybos pareigūnai dažnai yra kaltinami dėl to, kad pateikia gerokai sumažintą per „Boko Haram“ išpuolius žuvusių žmonių skaičių.
Naujausi komentarai