Tailando laikinasis premjeras siūlo rinkimus rengti rugpjūčio 3 dieną Pereiti į pagrindinį turinį

Tailando laikinasis premjeras siūlo rinkimus rengti rugpjūčio 3 dieną

2014-05-20 12:27
Tailando laikinasis premjeras siūlo rinkimus rengti rugpjūčio 3 dieną
Tailando laikinasis premjeras siūlo rinkimus rengti rugpjūčio 3 dieną / AFP nuotr.

Tailando laikinasis premjeras siūlo rinkimus rengti rugpjūčio 3 dieną

Tailando laikinasis vyriausybės vadovas Niwattumrongas Boonsongpaisanas (Nivatumrongas Bunsongpaisanas) antradienį pareiškė paprašęs Rinkimų komisijos rugpjūčio 3 dieną organizuoti rinkimus.

Premjeras, praėjus kelioms valandoms nuo karinės padėties paskelbimo, pažadėjo „kuo greičiau“ pasikalbėti su armijos vadu, kad baigtųsi politinė krizė šalyje.

„Vyriausybė išsiuntė Rinkimų komisijai laišką, kuriame siūlo organizuoti rinkimus rugpjūčio 3 dieną, kuri, kaip manome, yra tinkama. Jeigu komisija sutiks, kitą savaitę galėsime išleisti karališkąjį dekretą“, kuriuo būtų patvirtinti nauji rinkimai, sakė premjeras žurnalistams.

Vyriausybės vadovas sakė remiąs sprendimą dėl karo padėties įvedimo, nes tai padėsią surengti siūlomus rinkimus, bei pridūrė, kad vyriausybė imsis „reformų dar iki rinkimų“, bet smulkiau šios minties nepaaiškino.

Prieš vyriausybę protestuojantieji tvirtina, kad naujų rinkimų negali būti prieš tai nesiėmus reformų prieš milijardierių buvusį premjerą Thaksiną Shinawatrą (Taksiną Činavatą).

Vasario 2 rinkimus teismai anuliavo, nes protestuotojai daug kur sutrikdė balsavimą.

Vyriausybė ir armija surengs derybas, kurios „matyt vyks šią savaitę“, pridūrė Niwattumrongas Boonsongpaisanas, pakeitęs premjero poste buvusią Thaqksino jaunesniąją seserį Yingluck Shinawatrą (Jinglak Činavatą), kuri buvo nušalinta prieštaringai vertinamu teismo nutarimu gegužės 7 dieną, nes ji esą viršijusi savo įgaliojimus tuo metu, kai smarkiai padidėjo įtampa šioje Pietryčių Azijos valstybėje, kurią ne vienus metus krečia politiniai neramumai.

Protestuotojai tvirtina, kad šlubuojančiai vyriausybei trūksta teisėtumo, ir spaudžia aukštuosius parlamento rūmus, Senatą, priimti nutarimą, kuriuo būtų pradėtas teisinis procesas vyriausybei atleisti bei paskirtas naujas premjeras.

25 senatorių grupė antradienį pateikė Konstituciniam teismui peticiją, kad būtų nustatytas likusių vyriausybės narių statusas.

Tailando kariškiai pakvietė politinius priešininkus į derybas

Tailando armijos vadas antradienį pakvietė abi konfliktuojančias politines stovyklas derėtis – kelios valandos po to, kai įvedė karo padėtį dėl beveik septynis mėnesius trunkančių antivyriausybinių protestų.

„Kviečiame abi šalis kalbėtis, bet šią minutę situacija vis dar nėra normali ... Štai kodėl turėjau pasitelkti karo padėties (paskelbimą)“, – žurnalistams sakė generolas Prayutas Chan-O-Cha (Prajutas Čan-O-Ča).

Tailando premjeras ragina armiją veikti pagal konstituciją

Tailando laikinasis vyriausybės vadovas Niwattumrongas Boonsongpaisanas (Nivatumrongas Bunsongpaisanas) antradienį paragino armiją veikti pagal konstituciją.

Premjero paskelbtas oficialus pareiškimas buvo jo pirmoji reakcija į kariškių sprendimą įvesti šalyje karo padėtį.

„Bet kokie veiksmai turi vykti taikiai, be smurto, diskriminacijos, vadovaujantis lygybės ir įstatymo viršenybės principais“, - sakoma vyriausybės vadovo pareiškime.

Jame priduriama, kad armija „turi veikti pagal konstituciją“.

Armija nesikonsultavo su vyriausybe dėl karo padėties įvedimo.

Antradienį ryte apie karo padėtį paskelbę kariškiai nurodė, kad šiuo žingsniu, kuris, pasak jų, „nėra perversmas“, siekiama atkurti tvarką, nes būgštaujama dėl didesnio masto politinių neramumų.

Tailando armija šalyje įvedė karo padėtį, kad atkurtų tvarką

Tailando armija antradienį neramumų krečiamoje karalystėje paskelbė karo padėtį, kad atkurtų tvarką po daug mėnesių vykusių kruvinų antivyriausybinių protestų.

Sostinėje Bankoke buvo dislokuoti ginkluoti kariai, tačiau armija pabrėžė, jog karo padėties įvedimas „nėra perversmas“.

Pareiškime, kuris buvo paskelbtas per kariškių kontroliuojamą televiziją, armija nurodė, kad karo padėtis įvesta siekiant „atkurti taiką ir tvarką žmonėms iš visų pusių“, pabrėždama, jog šis žingsnis - ne perversmas.

„Visuomenė neturi panikuoti, ji gali toliau gyventi įprastai“, - priduriama pareiškime.

Sostinės centrinėje dalyje esančiame prekybiniame rajone, kur įsikūrę daug viešbučių, buvo matyti ginkluoti kariai ir šarvuotasis transporteris su kulkosvaidžiu.

Kariai taip pat užėmė televizijos stotis, o armija nurodė, kad žiniasklaida bus cenzūruojama.

Premjerės Yingluck Shinawatros (Jinglak Činavatos) nušalinimas po Konstitucinio Teismo anksčiau šį mėnesį paskelbtos prieštaringai vertinamos nutarties, kad ji viršijo savo įgaliojimus, smarkiai padidino įtampą šioje Pietryčių Azijos valstybėje, kurią ne vienus metus krečia politiniai neramumai.

Vadinamieji raudonmarškiniai, remiantys Yingluck Shinawatrą ir jos milijardierių brolį Thaksiną (Taksiną), kuris 2006 metais buvo pašalintas iš premjero posto per karinį perversmą, įspėjo apie pilietinio karo grėsmę, jei valdžia bus perduota nerinktam lyderiui, kaip reikalauja opozicija.

Svarbus Jungtinių Valstijų sąjungininkas Tailandas, kurio ekonomika yra antra pagal dydį Pietryčių Azijoje, normaliai veikiančios vyriausybės neturi nuo gruodžio.

Tai sutrikdė vyriausybės išlaidų valdymą ir kontrolę, taip pat atbaidė investuotojus ir turistus.

Karo padėtis Tailande turi būti „laikina“, sako JAV

Tailando kariškių paskelbta karo padėtis turi būti laikina ir nepakenkti demokratijai, vėlai pirmadienį sakė Jungtinės Valstijos.

Jungtinės Valstijos nerimauja dėl politinės krizės Tailande ir ragina „visas šalis gerbti demokratijos principus, tarp jų – pagarbą žodžio laisvei“, sakoma Valstybės departamento atstovės Jen Psaki (Džen Psaki) pareiškime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra