Šis supertaifūnas buvo stipriausia per 21-rius metus Taivanui smogusi audra. Siaučiant stichijai saloje žuvo vienas žmogus. Dar 28 gyvybių „Meranti“ pareikalavo nuslinkęs į Rytų Kiniją.
Prie Taivano pietryčių pakrantės esančios Žaliosios salos, viliojančios nardytojus iš viso pasaulio, vandenyse „Meranti“ ir vėliau atslinkęs mažesnis taifūnas „Malakas“ padarė daug žalos.
Ten buvo 10 m aukščio grybo pavidalo koralas, didžiausias toks visame pasaulyje, bet vietos nardymo instruktoriaus Yu Ming-hungo (Ju Minghungo) paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matoma, kad koralas nuvirtęs ant šono jūros dugne.
Instruktorius savo feisbuko puslapyje tai pavadino „netektimi ir širdies skausmu taivaniečiams“.
Po pastarųjų audrų Žalioji Sala ir netoliese esanti Lano sala iš esmės vis dar yra atkirstos nuo išorinio pasaulio. Reguliarus susisiekimas keltais dar neatnaujintas dėl nuolaužų uoste.
Audra taip pat nusiaubė švyturį rytinėje Taitungo apygardoje, iš kurios išplaukia keltai į minėtas salas. Turistai iš jų buvo evakuoti prieš atslenkant „Meranti“.
Pareigūnai nuogąstauja, kad vis dažniau pasikartojančios ekstremalios oro sąlygos gali padaryti daugiau žalos rifų ekosistemoms ir turizmui.
„Buvome šokiruoti išgirdę šias naujienas. Labai gaila“, – sakė Rytų pakrantės nacionalinės vaizdingo rajono administracijos vieno iš departamentų vadovas Chuang Hui-fangas (Čuang Huifangas), kalbėdamas apie „Didžiojo grybo“ nugriuvimą.
„Taifūnai darosi smarkesni nei anksčiau. Atrodo, kad šie neįprasti oro reiškiniai tampa vis dažnesni“, – sakė jis.
„Didysis grybas“ yra mažiausiai tūkstančio metų senumo Jis 18 m gylyje augo nuo Songų dinastijos laikų, feisbuke parašė Yu Ming-hungas.
„Didysis grybas“ buvo įtrauktas į svarbiausių nardymo vietų Azijoje dvidešimtuką, kurį sudarė Nardymo instruktorių profesinė asociacija (PADI).
Naujausi komentarai