Pereiti į pagrindinį turinį

Turkijoje F. Gulenui reikalaujama dviejų kalėjimo iki gyvos galvos bausmių

2016-08-16 12:31
BNS inf.

Turkų prokurorai pareikalavo dviejų kalėjimo iki gyvos galvos bausmių ir dar 1 900 metų kalėjimo JAV gyvenančiam musulmonų dvasininkui Fethullah Gulenui (Fetchulai Giulenui), kurį Ankara kaltina surežisavus nesėkmingą praėjusio mėnesio bandymą įvykdyti Turkijoje perversmą.

Fethullah Gulenas
Fethullah Gulenas / Scanpix nuotr.

Tai antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida. 2527 puslapių kaltinamajame akte, kurį patvirtino Ušako regiono Vakarų Turkijoje prokurorai, F. Gulenas be kitų dalykų yra kaltinamas „bandymu jėga sunaikinti konstitucinę tvarką“ ir „ginkluotos teroristų grupės suformavimu bei vadovavimu jai“, pranešė Anatolijos naujienų agentūra.

13-ai iš 111 bylos įtariamųjų yra paskirtas kardomasis kalinimas, sakoma pranešime. Visiems gresia laisvės atėmimo bausmės nuo dvejų metų, kai kuriems – kalėjimas iki gyvos galvos.

„Fethullah teroro organizacija (FETO)“, kaip F. Guleno judėjimą vadina Ankara, infiltravosi į valstybės archyvus per savo narius valstybės institucijose ir žvalgybos struktūrose, sakoma kaltinamajame akte.

Jame taip pat teigiama, kad naudodamasi fondais, privačiomis mokyklomis, kompanijomis, studentų bendrabučiais, žiniasklaidos priemonėmis ir draudimo kompanijomis FETO siekė tikslo perimti visų valstybės institucijų kontrolę.

Ji taip pat, esą, rinko „aukas“ iš verslininkų ir pervesdavo tuos pinigus į JAV per fiktyvias bendroves bei naudodamasi bankais Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Pietų Afrikos Respublikoje, Tunise, Maroke, Jordanijoje ir Vokietijoje.

Šią bylą dėl FETO finansinio turto Ušako prokuratūra iškėlė dar 2015 metų rugsėjį, gerokai prieš nesėkmingą pučą.

Viešumos vengiantis F. Gulenas JAV gyvena nuo 1999 metų. Nuo 2013-ųjų, kai kilo korupcijos skandalas, įtraukęs ir tuometinį premjerą, dabartinį prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą (Redžepą Tajipą Erdohaną) bei kelis jo ministrus, jis ne kartą buvo kaltinamas vadovavimu „paralelinei valstybei“.

Po liepos 15-osios Turkijoje F. Guleno šalininkams taikomos griežtos priemonės buvo suintensyvintos, buvo atleista ar sulaikyta dešimtys tūkstančių žmonių ginkluotosiose pajėgose, teismų sistemoje, valstybiniame sektoriuje ir švietimo sistemoje.

Turkija spaudė Jungtines Valstijas išduoti F. Guleną, kad galėtų jį teisti, ir reiškė nusivylimą tuo, kad Vašingtonas, regis, neskuba svarstyti šio klausimo. Iš savo būstinės atokiame Pensilvanijos rajone F. Gulenas kategoriškai neigė, kad suvaidino kokį nors vaidmenį vykdant perversmą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų