Pereiti į pagrindinį turinį

Vokietijos garsenybės smerkia demonstracijas prieš musulmonus

2015-01-06 15:30
„Reuters“-BNS inf.
Vokietijos garsenybės smerkia demonstracijas prieš musulmonus
Vokietijos garsenybės smerkia demonstracijas prieš musulmonus / AFP nuotr.

Populiarus vokiečių bulvarinis laikraštis „Bild“ ir 50 Vokietijos įžymybių antradienį paragino nutraukti, jų nuomone, įsigalinčią ksenofobiją, praėjus dienai po demonstracijų keliuose šalies miestuose, kuriose tūkstančiai žmonių protestavo prieš musulmonus imigrantus.

Pirmadienį vykę protestai, kuriuos organizavo judėjimas „Patriotiški europiečiai prieš Vakarų islamizaciją“ (PEGIDA), yra tapę savaitiniais Drezdeno mieste.

Pastarojoje protesto akcijoje Drezdene dalyvavo daugiausia žmonių – 18 tūkstančių, tačiau protestuotojus Berlyne ir vakariniame Kelne skaičiumi nustelbė atsakomosios demonstracijos dalyviai, kurie kaltina PEGIDA rasizmo ir netolerancijos skleidimu.

„Bild“ antradienį išspausdino raginimą „PEGIDA'i NE“, kuris užėmė pirmus tris puslapius ir kuriame cituojama maždaug 50 šalies politikų ir įžymybių.

„Jie sako „ne“ ksenofobijai ir „taip“ įvairovei bei tolerancijai, – rašė „Bild“ redaktoriaus pavaduotoja Bela Anda komentare. – Mes negalime atiduoti savo gatvių tuštiems mitinguojančių šūksniams“.

Drezdene PEGIDA protestuotojai laikė Vokietijos vėliavą ir plakatus su tokiais užrašais kaip „Prieš religinį fanatizmą ir bet kokį radikalizmą“.

O vienas prieš milijoninę Vokietijos turkų bendruomenę protestuojančiųjų plakatas Kelne skelbė „Geriau bulvės nei kebabai“.

Vokietijos imigracijos įstatymai yra vieni laisviausių pasaulyje, iš dalies tam įtakos turėjo nacistinė šalies praeities. Į Vokietiją atvykstančių prieglobsčio prašytojų, daugiausiai iš Artimųjų Rytų, skaičius pernai pasiekė maždaug 200 tūkstančių ir nuo 2012-ųjų išaugo keturis kartus.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina vokiečius vengti prieš musulmonus nusiteikusių protestuotojų, kurių širdys, pasak jos, yra kupinos neapykantos, ir tvirtina, kad priešiškumui užsieniečiams Vokietijoje vietos nėra.

Kelne, kur gyvena didelė musulmonų bendruomenė, prieš PEGIDA demonstrantus nusiteikusių protestuotojų skaičius buvo 10 kartų didesnis nei pačių „patriotiškų europiečių“. Pasak pareigūnų, panaši padėtis buvo ir Berlyne, kuriame prieš maždaug 400 PEGIDA protestuotojų stojo maždaug 5 tūkst. atsakomosios demonstracijos dalyvių.

Protestuojant prieš šiuos mitingus buvo išjungtas Kelno katedros ir Berlyno Brandenburgo vartų apšvietimas.

Vis dėlto PEGIDA sukrėtė politinę Vokietijos sistemą, ir tai, anot kai kurių, gali padėti euroskeptikų partijai „Alternatyva Vokietijai“ (AfD – Alternative für Deutschland). Tačiau pati AfD, persekiojama vidinės kovos už valdžią, yra susiskaldžiusi dėl požiūrio, kaip bendrauti su šiuo judėjimu.

„Bild“ kampanija patraukė dabartinių ir buvusių politikų, įžymybių ir verslininkų.

„(PEGIDA) ragina išrauti prietarus, ksenofobiją ir nepakantumą“, – rašė buvęs socialdemokratų kancleris Helmutas Schmidtas (Helmuats Šmitas).

„Žvilgsnis į mūsų praeitį ir ekonominę prasmę sako mums, kad Vokietija neturi atstumti pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų“, – pridūrė jis.

Tarp kitų minimas finansų ministras Wolfgangas Schaeuble (Volfgangas Šoiblė), roko žvaigždė Udo Lindenbergas (Udas Lindenbergas), 76-erių šlagerių dainininkas Heino ir buvęs Vokietijos futbolo vienuolikės kapitonas Oliveris Bierhoffas (Oliveris Birhofas).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų