Pereiti į pagrindinį turinį

Auga įtampa Korėjos pusiasalyje: Seulas prabilo apie pasirengimą atremti atakas

2024-10-14 11:22
BNS inf.

Pietų Korėjos kariuomenė pirmadienį pareiškė esanti visiškai pasirengusi reaguoti po to, kai Šiaurės Korėja įsakė pasienyje esantiems kariams pasiruošti šaudyti.

Auga įtampa Korėjos pusiasalyje: Seulas prabilo apie pasirengimą atremti atakas
Auga įtampa Korėjos pusiasalyje: Seulas prabilo apie pasirengimą atremti atakas

Branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja apkaltino Seulą, kad šis virš jos sostinės siunčia dronus, kurie mėto propagandinius lankstinukus su „kurstančiais gandais ir šiukšlėmis“, o sekmadienį perspėjo, kad jei bus aptiktas dar vienas dronas, ji tai laikys „karo paskelbimu“.

Seulo kariuomenė anksčiau neigė, kad prisidėjo prie šių dronų skrydžių, o vietos gyventojai spėliojo, kad tai padarė Pietų Korėjos aktyvistų grupės, kurios jau seniai siunčia propagandinius lankstinukus ir JAV valiutą į šiaurę, paprastai oro balionais.

Tačiau Šiaurės Korėja tvirtina, kad oficialiai gali būti kaltinamas Seulas, ir vėlai sekmadienį paskelbė, kad aštuonioms artilerijos brigadoms, kurios jau yra parengtos karo veiksmams, liepė „visiškai pasirengti atidengti ugnį“, o Pchenjane sustiprino oro erdvės stebėjimo postus.

„Mūsų kariuomenė atidžiai stebi situaciją ir yra visiškai pasirengusi reaguoti į Šiaurės provokacijas“, – spaudos konferencijoje sakė Seulo Jungtinis štabų vadų komiteto (JCS) atstovas Lee Sung-joonas.

Pchenjanas tvirtina, kad pastarosiomis dienomis dronai su propaganda tris kartus prasiskverbė į sostinės oro erdvę, o galingoji lyderio Kim Jong Uno sesuo pagrasino „siaubinga katastrofa“, jei jie nesustos.

Anksti pirmadienį paskelbtame pareiškime Kim Yo Jong teigė, kad dronų skrydžiai yra „neatleistinas ir piktybiškas iššūkis mūsų valstybei“.

Ji paskelbė tris panašius pareiškimus ir paragino Pietų Korėjos kariuomenę parengti priemones, kad įtariami Šiaurės Korėjos oro erdvės pažeidimai nepasikartotų.

Pirmadienį JCS nei patvirtino, nei paneigė, kad Seulas yra atsakingas už dronų siuntimą per sieną, o Šiaurės Korėjos kaltinimą pavadino gėdingu.

„Šiaurė net negali patvirtinti dronų kilmės Pchenjano danguje, bet kaltę verčia Pietums – ir tuo pat metu nutyli, kad dešimt kartų siuntė dronus į pietus“, – sakė atstovas Lee Sung-joonas.

Sprogdinimai keliuose?

Seulo kariškiai pirmadienį pranešė, kad Šiaurės Korėja, atrodo, ruošiasi įvykdyti sprogdinimus keliuose, jungiančiuose ją su Pietų Korėja, praėjus kelioms dienoms po to, kai Pchenjanas pareiškė, kad visiškai uždarys sieną.

Praėjusią savaitę Šiaurės Korėjos liaudies armija (KPA) paskelbė, kad ši priemonė „visiškai atskirs“ Šiaurės Korėjos teritoriją nuo Pietų Korėjos.

JCS atstovas Lee Sung-joonas teigė, kad gali būti, jog sprogimai keliuose įvyks „jau šiandien“.

Šiaurės Korėja jau kurį laiką siunčia į Pietų Korėją šiukšles nešančius balionus ir sako, kad tai kerštas už Pietų Korėjos aktyvistų propagandą.

Seulo susivienijimo ministerija teigė, kad pretenzijos dėl dronų gali būti Šiaurės Korėjos pastangos sustiprinti vidinį solidarumą.

Ministerijos atstovas Koo Byoung-samas spaudai sakė, kad Šiaurės Korėja taip pat gali ieškoti dingsties „rengti provokacijas arba kelti nerimą ir sumaištį mūsų visuomenėje“.

Vienas ekspertas teigė, kad labiau tikėtina, jog už dronų paleidimą atsakingi aktyvistai Pietų Korėjoje, ir tai nėra Šiaurės Korėjos sufabrikuotas reikalas, nes Pchenjano pareiškimai iš esmės reiškia pripažinimą, kad buvo pažeistas oro erdvės saugumas.

„Net jei jie bandytų tai inscenizuoti, tai atskleistų didelį jų dangaus pažeidžiamumą“, – sakė analitikas Yang Ukas iš Seule įsikūrusio strateginių studijų centro „Asan Institute for Policy Studies“.

Kim Jong Uno režimas, siekdamas išlikti valdžioje, remiasi visiška informacijos kontrole – dauguma Šiaurės Korėjos gyventojų neturi galimybės naudotis internetu, mobiliaisiais telefonais ir prieiti prie išorinės informacijos.

„Jei informacijos siuntimas dronais taptų įprasta veikla, tai būtų rimta problema Šiaurės Korėjai“, – sakė Yang Ukas.

Buvęs Nacionalinės žvalgybos tarnybos vadovas Park Jie-wonas radijo laidoje pirmadienį sakė, kad vyriausybės atsisakymas patvirtinti arba paneigti savo dalyvavimą siunčiant dronus reiškia kaltės pripažinimą.

„Tinkamas atsakas yra pasakyti, kad mes nieko negalime patvirtinti. Mano nuomone, tai iš esmės yra pripažinimas“, – teigė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų