Pereiti į pagrindinį turinį

Bangladeše dėl 19-metės sudeginimo mirti nuteista 16 asmenų

2019-10-24 08:01

Bangladešo teismas ketvirtadienį 16 žmonių nuteisė mirti dėl 19-metės studentės nužudymo balandžio mėnesį, išprovokavusio pasipiktinimą visoje šalyje.

Bangladeše dėl 19-metės sudeginimo mirti nuteista 16 asmenų
Bangladeše dėl 19-metės sudeginimo mirti nuteista 16 asmenų / Scanpix nuotr.

Nusrat Jahan Rafi (Nusrat Džahan Rafi) buvo apipilta žibalu ir sudeginta gyva, kai atsisakė atsiimti skundą dėl savo seminarijos direktoriaus lytinio priekabiavimo.

„Verdiktas įrodo, kad niekas Bangladeše neišsisuks nužudęs. Mes turime įstatymo viršenybę“, – po nuosprendžio paskelbimo sausakimšoje teismo salėje pareiškė prokuroras Hafezas Ahmedas.

N. J. Rafi buvo nuviliota ant seminarijos stogo, kur jos užpuolikai spaudė ją atsiimti skundą iš policijos. Kai mergina atsisakė, užpuolikai ją surišo, apliejo žibalu ir padegė.

N. J. Rafi apdegė 80 proc. kūno paviršiaus ir po penkių dienų, balandžio 10-ąją, ligoninėje mirė.

Jos mirtis išprovokavo pasipiktinimo bangą ir akcentavo nerimą keliantį lytinio priekabiavimo bylų daugėjimą šioje 165 mln. gyventojų turinčioje Pietų Azijos šalyje.

Protestuotojai sostinėje Dakoje daug dienų rengė demonstracijas reikalaudami „pavyzdinės bausmės“ žudikams.

Premjerė Sheikh Hasina (Šeich Hasina) pažadėjo patraukti atsakomybėn visus atsakingus asmenis.

„Didelio čia daikto“

N. J. Rafi kovo pabaigoje nuėjo į policiją pranešti apie lytinį priekabiavimą. Nutekintame vaizdo įraše matyti, kad vietos policijos nuovados viršininkas įregistravo jos skundą, bet pasakė: „Didelio čia daikto“.

Tuo metu policija sakė, jog vienas iš 18 areštuotų asmenų apkaltino mokyklos direktorių įsakius užpulti merginą.

Direktorius „pasakė jiems paspausti Rafi atsiimti ieškinį arba nužudyti ją, jei ji atsisakytų“, tuomet naujienų agentūrai AFP sakė tyrimui vadovavęs policijos aukšto rango pareigūnas Mohammadas Iqbalas (Mohamadas Ikbalas).

M. Iqbalas taip pat sakė, kad tarp areštuotų asmenų yra N. J. Rafi klasės draugų ir kad jie surišo merginą šaliku, o paskui ją padegė.

„Planas buvo pavaizduoti tai kaip savižudybę. Bet jis žlugo, nes Rafi sugebėjo degdama nubėgti laiptais žemyn, mat šalikas sudegė ir jos rankos bei kojos išsilaisvino“, – sakė pareigūnas.

Aktyvistai sako, kad ši žmogžudystė pademonstravo nebaudžiamumo už lytinius nusikaltimus prieš moteris ir vaikus kultūrą, taip pat atkreipė dėmesį į faktą, kad apie priekabiavimą pranešantys asmenys dažnai susiduria su priešiška reakcija.

Baudžiamasis persekiojimas taip pat yra retas išžaginimo ir lytinio smurto atvejais.

Po N. J. Rafi nužudymo Bangladeše maždaug 27 tūkst. mokyklų buvo nurodyta įsteigti komitetus lytinio smurto prevencijai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų