Pažymima, jog Bideno administracija yra labai susirūpinusi dėl Rusijos atakų fronte pastarosiomis savaitėmis ir imasi veiksmų, kad sustabdytų Rusijos veržimąsi. Pentagonas mano, kad minų perdavimas yra vienas naudingiausių žingsnių, kuriuos Vašingtonas gali žengti, kad padėtų atremti Rusijos puolimą.
Pasak leidinio šaltinių, Ukraina įsipareigojo nenaudoti šių minų tankiai apgyvendintuose rajonuose.
Jie pažymėjo, jog šios minos skirtos tam, kad stabdytų sausumos pajėgas.
2022 metais JAV turėjo apie 3 mln. priešpėstinių minų, kurios buvo beveik nenaudojamos nuo 1991 metų.
Bidenas neskubėjo tiekti minų Ukrainai dėl susirūpinimo jo administracijoje ir ekspertų tvirtinimų, kad jų naudojimo rizika civiliams yra nepriimtinai didelė. Tačiau Rusijos veiksmai mūšio lauke pastaraisiais mėnesiais paskatino Baltuosius rūmus ieškoti naujų požiūrių.
Daugiau kaip 160 šalių (JAV tarp jų nėra) pasirašė tarptautinę sutartį, draudžiančią naudoti priešpėstines minas, nes nuo šios beatodairiško veikimo ginkluotės gali nukentėti civiliai. Rusija plačiai naudoja priešpėstines minas fronto linijoje.
Vienas iš pareigūnų sakė, kad amerikietiškos priešpėstinės minos pačios susinaikina arba praranda baterijų krūvį per kelias dienas ar savaites nuo jų padėjimo, todėl sumažėja jų keliamas pavojus civiliams.
Kaip jau buvo pranešta, Bidenas neseniai leido Ukrainai naudoti amerikietišką tolimojo nuotolio ginkluotę smūgiams į Rusijos teritorijos gilumą.