„Po intensyvių pastarųjų 48 valandų derybų Sudano ginkluotosios (SAF) ir greitojo palaikymo (RSF) pajėgos susitarė nuo balandžio 24-osios vidurnakčio visoje šalyje įvesti paliaubas, kurios truks 72 valandas“, – sakoma A. Blinkeno pareiškime, likus dviem valandoms iki paliaubų įsigaliojimo.
„Šiuo laikotarpiu Jungtinės Valstijos ragina SAF ir RSF nedelsiant ir visapusiškai laikytis paliaubų“, – sakė A. Blinkenas.
A. Blinkenas sakė, kad Jungtinės Valstijos taip pat dirba su partneriais, siekdamos įsteigti komitetą, kuris derėtųsi dėl nuolatinių paliaubų Sudane, kur prieš 10 dienų konfliktas tarp konkuruojančių generolų peraugo į mirtiną smurtą.
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.
Anksčiau pirmadienį Vašingtone A. Blinkenas dėl taikos pastangų susitiko su Kenijos vyriausiuoju diplomatu ir telefonu kalbėjosi su Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų kolegomis.
Jungtinė Karalystė pradeda evakuoti savo piliečius iš Sudano
Jungtinė Karalystė antradienį pranešė, kad pradeda evakuoti savo piliečius, įstrigusius Sudane, kuriame per 10 dienų trunkančias kovas žuvo šimtai žmonių.
Jungtinės Karalystės kariniai skrydžiai turėtų prasidėti už Chartumo esančiame aerodrome.
„Jungtinės Karalystės kariniai skrydžiai turėtų prasidėti už Chartumo esančiame aerodrome“, – teigiama Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime.
„Skristi galės asmenys, turintys Jungtinės Karalystės pasus, o pirmenybė bus teikiama šeimų grupėms su vaikais ir/arba pagyvenusiems žmonėms arba asmenims, turintiems sveikatos sutrikimų“, – sakoma pranešime.
Pranešime teigiama, kad JK piliečiai neturėtų savarankiškai vykti į aerodromą, išskyrus tuos atvejus, kai yra kviečiami. Taip pat priduriama, kad padėtis tebėra nepastovi ir visos evakuacijos galimybės gali pasikeisti per labai trumpą laiką.
Sekmadienį, vykstant kruviniems mūšiams Chartume, Jungtinė Karalystė surengė diplomatų evakuaciją.
Užsienio reikalų ministerijos aukšto rango pareigūnas Andrew Mitchellas (Endrius Mičelas) teigė, kad Sudane šiuo metu yra apie 4 000 dvigubą pilietybę turinčių Jungtinės Karalystės ir 400 asmenų, kurie turi tik JK pasus.
A. Mitchellas nurodė, kad 2 000 žmonių kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją, prašydami padėti jiems išvykti iš Sudano.
Naujausi komentarai