Susitikime dalyvavo gynybos, valstybės saugumo, užsienio reikalų, aplinkos apsaugos ministrai, taip pat prezidento administracijos nariai. J. Bolsonaras įpareigojo visas ministerijas savo kompetencijų ribose pateikti pasiūlymus, kaip sureguliuoti krizinę situaciją su „nacionaliniu turtu“. Manoma, kad artimiausias išplėstinės sudėties krizės štabo posėdis įvyks penktadienį.
Naujausiais Brazilijos nacionalinio kosminių tyrimų instituto (INPE) duomenimis, nuo sausio iki rugpjūčio gaisrai sunaikino daugiau kaip 1,8 milijono hektarų Amazonijos miškų, esančių didžiausios Pietų Amerikos šalies teritorijoje. Didžiausią žalą Amazonija patyrė kovo mėnesį, kai išdegė daugiau kaip pusė milijono hektarų jos teritorijos. Palydovų užfiksuotų gaisro židinių skaičius šalyje palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu padidėjo 85 procentais, rugpjūčio 23 d. duomenimis, nuo šių metų pradžios jis jau viršijo 76 tūkstančius.
Plintant gaisrams Brazilijos visuomenė vis griežčiau kritikuoja prezidentą ir vyriausybę dėl nepakankamo dėmesio aplinkos apsaugai. Ketvirtadienį J. Bolsonaras pareiškė, kad valdžia neturi išteklių kovai su gaisrais Amazonijoje.
Savo pagalbą Brazilijai jau pasiūlė Argentina, Čilė, Ekvadoras, Kolumbija ir Venesuela. Susirūpinimą dėl gaisrų išsakė JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas, o Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad “ši nepaprastoji situacija“ turi būti apsvarstyta Didžiojo septyneto viršūnių susitikime Bjarice.
Berlynas ragina G-7 apsvarstyti ekstremalią padėtį
Amazonijos miškuose dėl šėlstančių gaisrų susidariusi ekstremali padėtis turėtų būti aptarta ateinantį savaitgalį Prancūzijoje vyksiančiame Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderių susitikime, penktadienį pareiškė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas spaudai.
„Gaisrų Amazonijoje mastas sukrečia. Jie kelia grėsmę ne tik Brazilijai bei kitoms paveiktoms šalims, bet ir visam pasauliui“, – sakė Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas) žurnalistams Berlyne.
„Kanclerė įsitikinusi, kad ši ekstremali situacija Amazonijos miškuose turi būti šį savaitgalį vyksiančio G-7 susitikimo darbotvarkėje“, – sakė jis ir pridūrė, kad A. Merkel palaiko Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) raginimą G-7 lyderiams aptarti šį klausimą per susitikimą Bjarice.
E. Macrono pastangos atkreipti pasaulio lyderių dėmesį į šią problemą išprovokavo Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro (Žairo Bolsonaru) įtūžį. Jis apkaltino Prancūzijos vadovą turint „kolonijinį mentalitetą“.
Naujausi komentarai