Pereiti į pagrindinį turinį

Buvęs JK jūrų pėstininkas, siejamas su Kinijos šnipinėjimo byla, rastas negyvas

2024-05-22 09:35
BNS inf.

Buvęs Jungtinės Karalystės jūrų pėstininkų pajėgų narys, kuris praėjusią savaitę buvo paleistas už užstatą po sulaikymo dėl įtarimų padėjus Honkongo žvalgybos tarnyboms, rastas negyvas, antradienį pranešė britų policija.

Scanpix nuotr.

Pasak Temzės slėnio policijos, 37-erių Matthew Trickettas (Metjus Triketas), įtariamas su Kinija susijusioje šnipinėjimo byloje, sekmadienį buvo rastas negyvas parke Meidenhede, į vakarus nuo Londono.

Pastaruoju metu vyras dirbo imigracijos kontrolės pareigūnu ir privačiu detektyvu, pranešė JK naujienų agentūra PA.

„Vyksta tyrimas dėl mirties, kuri šiuo metu laikoma neišaiškinta“, – teigiama policijos išplatintame pranešime.

Iš Pietryčių Anglijos kilęs M. Trickettas buvo vienas iš trijų asmenų, kaltinamų Honkongo šnipinėjimo byloje.

PA nurodė, kad anksčiau jis dirbo JK pasienio tarnyboje Londono Hitrou oro uoste, o šių metų vasario mėnesį prisijungė prie Vidaus reikalų ministerijos imigracijos tarnybos.

M. Trickettas anksčiau taip pat ėjo 2021-ųjų balandį įsteigtos saugumo įmonės „MTR Consultancy“ direktoriaus pareigas.

Jis buvo paleistas už užstatą kartu su 38-erių Chi Leung Wai (Či Leung Vai) ir 63-erių Chung Biu Yuenu (Čung Bju Juenu) iki kito teismo posėdžio, kuris buvo numatytas penktadienį.

Visi šie asmenys kaltinami pagalba užsienio žvalgybos tarnybai ir kišimusi į užsienio politiką, pažeidžiant 2023 metų Nacionalinio saugumo įstatymą.

Praėjusių metų pabaigoje įsigaliojusiu Nacionalinio saugumo įstatymu siekiama sustiprinti JK apsaugą nuo priešiškos veiklos, nukreiptos prieš šalies demokratines institucijas, ekonomiką ir vertybes.

Kiek anksčiau policija nurodė, kad minėta „užsienio žvalgybos tarnyba“ yra Honkongo žvalgybos tarnyba.

Kinijos užsienio reikalų įgaliotinis Honkonge griežtai pasmerkė JK dėl šių kaltinimų ir pareiškė, kad Londonas kišasi į Honkongo vidaus reikalus.

Vyksta tyrimas dėl mirties, kuri šiuo metu laikoma neišaiškinta.

Pareigūnas taip pat įspėjo, kad JK sulauks „tvirtų ir griežtų Kinijos atsakomųjų veiksmų“.

Prastėjantys santykiai

JK ne kartą pasisakė prieš Honkongo vyriausybės naująjį nacionalinio saugumo įstatymą, kuriuo, pasak Londono, pažeidžiamos teritorijos teisės ir laisvės.

JK nuolat smerkė elgesį su demokratijos šalininkais Honkonge ir įvedė specialią vizų programą, kad šios teritorijos gyventojai galėtų legaliai atvykti į šalį.

Todėl JK tapo prieglobsčiu disidentams, tarp jų ir demokratiją remiančiam politikui Nathanui Law (Neitanui Lo).

Pernai Honkongo policija paskelbė ieškomų aštuonių užsienyje gyvenančių aktyvistų, tarp jų ir N. Law, sąrašą.

Anksčiau šį mėnesį JK policija, vykdydama tyrimą, sulaikė vienuolika žmonių.

M. Tricketto byla užvesta po to, kai praėjusį mėnesį du vyrai, kurių vienas dirba JK parlamente, buvo apkaltinti šnipinėjimu Kinijos naudai. Prieš teismą jie turėtų stoti kitais metais.

Pastaraisiais metais JK ir Kinijos santykiai pablogėjo.

Londonas ir Pekinas nesutaria ne tik dėl Honkongo, bet ir dėl žmogaus teisių, įskaitant elgesį su uigūrų musulmonų mažuma Kinijos Sindziango regione ir Tibeto klausimą.

Praėjusią savaitę Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pareiškė, kad Kinija persekioja užsienyje studijuojančius politiškai aktyvius piliečius.

Paklausta apie „Amnesty International“ ataskaitą, kinų užsienio reikalų ministerija atmetė ją kaip „grynai piktybišką šmeižtą“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų