Incidentas, per kurį dešimtys žmonių tikriausiai buvo užkrėsti vienkartinius švirkštus naudojant ne vieną kartą, yra dar vienas pavyzdys, atskleidžiantis, su kokiomis didelėmis problemomis susiduria sveikatos apsaugos sistema šioje 1,25 mlrd. gyventojų turinčioje valstybėje.
Utar Pradešo policija užregistravo baudžiamąją bylą prieš Rajendrą Yadavą (Radžendrą Jadavą), teikusį šioje šiaurinėje valstijoje gyvenantiems neturtingiems kaimiečiams medicinos paslaugas jų pačių namuose.
Indijoje galimybė pasinaudoti valstybinės sveikatos priežiūros paslaugomis labai ribota, o į medikų veiklos reglamentavimą žiūrima pro pirštus, todėl šalyje, o ypač jos kaimiškose vietovėse, klesti licencijų neturintys gydytojai.
Apie galimą R. Yadavo nusikaltimą paaiškėjo, kai per vyriausybės specialistų vykdytus sveikatos patikrinimus Utar Pradešo Unau rajone buvo nustatyta daug ŽIV atvejų.
„Visi 46 atvejai užfiksuoti konkrečiose vietovėse mūsų rajone“, – naujienų agentūrai AFP sakė Unau vyriausiasis sveikatos pareigūnas S.P. Choudhary (S.P. Čoudharis).
„Tada nusprendėme pasikapstyti giliau. Kai kurie infekuotieji kaltino tą šarlataną, esą naudojusį tik vieną švirkštą“, – pridūrė jis.
S.P. Choudhary manymu, tiek daug žmonių užsikrėtė ŽIV ne vien dėl R. Yadavo, kuris tebesislapsto nuo teisėsaugos, kaltės.
„Nemanome, kad tas daktaras šarlatanas buvo vienintelis veiksnys, lėmęs tokį didelį (infekuotųjų) skaičių“, – sakė jis AFP.
„Toje vietovėje gyvena daug migrantų sunkvežimių vairuotojų, ir tikėtina (užsikrėtimo ŽIV) priežastis galėjo būti seksas be apsaugos priemonių“, – pridūrė S.P. Choudhary.
Indijoje 2,1 mln. žmonių yra užsikrėtę ŽIV, rodo Jungtinių Tautų duomenys. Vis dėlto pranešama, kad užsikrėtusiųjų žmogaus imunodeficito virusu mažėja.
Šalyje yra apie 840 tūkst. gydytojų: vienam indų medikui tenka 1 674 pacientai. Tuo tarpu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja, kad vienas gydytojas rūpintųsi 1 000 žmonių sveikata.
Naujausi komentarai