Pereiti į pagrindinį turinį

Ispanijos policija rado 120 dujų balionų, paruoštų atakoms Barselonoje

2017-08-20 12:14
BNS inf.

Ispanijos policija sekmadienį pranešė, kad name Alkanare, kur įtariami dviejų šią savaitę šalį sukrėtusių teroro atakų vykdytojai veikiausiai gamino sprogstamuosius užtaisus, surado daugiau kaip 120 dujų balionų „vienai arba kelioms“ atakoms Barselonoje.

Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare Namas Alkanare

Ruošė sprogmenis

„Pradedame aiškiai matyti, kad tas namas Alkanare buvo vieta, kur jie ruošė sprogmenis vienai arba kelioms atakoms Barselonos mieste“, – žurnalistams sakė Katalonijos policijos atstovas Josepas Lluisas Trapero (Džozepas Ljuisas Traperas).

Per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį Barselonoje ir netoliese esančiame pajūrio kurorte Kambrilse žmonių minias taranavo automobiliai, žuvo 14 žmonių, o dar per 120 buvo sužeista.

Atakos Barselonoje išvakarėse viename name Alkanare nugriaudėjo sprogimas, kuris, policijos manymu, įvyko įtariamiems džihadistams padarius klaidą.

Kuopelė neutralizuota

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo „neutralizuota“, nors vienas iš atakų vykdytojų tebėra laisvėje, sekmadienį paskelbė Katalonijos vyriausybė.

„Šios kuopelės pajėgumas veikti policijos darbo dėka buvo neutralizuotas“, – spaudos konferencijoje paskelbė regiono vidaus reikalų ministras Joaquimas Fornas (Žoakimas Fornas).

Katalonijos policijos atstovas Josepas Lluisas Trapero (Džozepas Ljuisas Traperas) sakė, kad tie 12 kuopelės narių dalyvavo rengiant atakas Barselonoje ir Kambrilse, bet nė vienas iš jų, „įskaitant imamą, neturėjo precedentų, kurie sietų juos su terorizmu“.

Per spaudos konferenciją žurnalistams jis sakė, kad policijos „versija yra ta, kad grupuotė planavo vieną arba kelias atakas su sprogmenimis Barselonos mieste“.

Visgi, J.L.Trapero teigimu, pareigūnai neturi konkrečių įrodymų, kaip grupė jaunuolių iš šalies šiaurės rytinuose esančio Ripolio miesto buvo radikalizuota.

Jų šeimų nariai tvirtino nė neįtarę, kad jų sūnūs, broliai ar pusbroliai prisidėjo prie teroro atakų. Jie sakė esantys sukrėsti, nes jaunuoliai atrodė puikiai integravęsi, turėjo darbus, automobilius, studijavo.

J.L.Trapero patvirtino, kad per sprogimą viename name Alkanaro mieste sužeistas asmuo buvo suimtas praėjus kuriam laikui po Barselonos atakos. Policija mano, kad tame name teroristų kuopelė planavo savo atakas.

Ispanijos policija susiejo tris išnuomotus mikroautobusus su pabėgusiu asmeniu, kuris veikiausiai įvykdė atakas. Sekmadienį pareigūnai pranešė, kad visos šios transporto priemonės buvo išnuomotos panaudojus 22 metų įtariamojo marokiečio Youneso Abouyaaqoubo (Juniso Abujakubo) kreditinę kortelę.

Teigiama, kad šis asmuo vairavo mikroautobusą, kuris įsirėžė į praeivius Barselonos La Ramblos gatvėje.

Šiaurės rytų Ispanijoje tebesitęsia jo didelio masto paieška.

Gedi aukų

Gedinti Barselona sekmadienį Šventosios Šeimos (Sagrada Familija) katedroje, tebestatomoje pagal architekto Antoni Gaudi (Antonijo Gaudi) projektą, pagerbė prieš kelias dienas šalį sukrėtusių dviejų teroro atakų aukas.

Gedulingose mišiose, kurias laikė Barselonos arkivyskupas Joanas Josepas Omella (Žoanas Žozepas Omelja), dalyvavo karalius Felipe VI (Felipė VI), premjeras Mariano Rajoy (Marianas Rachojus) ir Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemont'as (Karlesas Pudžemonas).

„Tai buvo ašarų dienos, daugybės ašarų“, – sakė Barselonos pagalbinis vyskupas Sebastia Taltavullas (Sebastija Taltavulas).

Kardinolas J.J.Omella paragino Ispaniją susivienyti ir siekti taikesnio pasaulio.

Arkivyskupas pasveikino atėjusius aukų artimuosius, Katalonijos musulmonų bendruomenės atstovus, karališkuosius asmenis ir vyriausybės pareigūnus. Savo homilijoje jis sakė, kad tokios daugybės žmonių dalyvavimas yra „nuostabi vienybės mozaika“ siekti bendro „taikos, pagarbos, broliško sugyvenimo ir meilės“ tikslo.

Jis garsiai perskaitė užuojautos telegramą, atsiųstą popiežiaus Pranciškaus, kuris įvykius Ispanijoje pavadino „žiauriu teroristiniu aktu“ ir „sunkiu Dievo įžeidimu“.

Prie bažnyčios, ant aplinkinių namų stogų, budėjo snaiperiai, gatvėse – gerai ginkluoti policininkai. Po apniukusiu Barselonos dangumi buvo susirinkę šimtai žmonių.

Katalonijos gyventoja Teresa Rodriguez (Teresa Rodriges) sakė, kad atėjo pasimelsti už aukas.

„Tai, kas įvyko, ... mums labai sunkus dalykas, mes ten dažnai einame pasivaikščioti, tai galėjo nutikti ir man, mano vaikams ar bet kam kitam“, – tramdydama ašaras sakė ji.

Vėliau sekmadienį Barselonos futbolo stadione „Camp Nou“ apie 100 tūkst. žmonių prieš pirmąsias jų komandos sezono rungtynes tylos minute pagerbs teroro išpuolių aukas.

Ispanų tyrėjai tuo tarpu sutelkė dėmesį į dingusį marokiečių imamą Abdelbaki Es Satty (Abdelbakį Es Satį), kuris, kaip manoma, radikalizavo jaunus išpuolių vykdytojus.

Policija mano, kad šis imamas galėjo žūti per galingą sprogimą viename name Alkanare. Manoma, kad jis radikalizavo jaunuolius ekstremistų kuopelėje, kuri galėjo atsitiktinai susprogdinti tą namą, kur kaupė sprogias medžiagas.

Birželio mėnesį A.Es Satty staiga nutraukė savo darbą Ripolio mečetėje ir nuo to laiko niekas jo nematė. Jo buvusi mečetė pasmerkė kruvinas atakas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų