Islamistų grupuotė „Hamas“ pasmerkė tai kaip karo nusikaltimą, per kurį žuvo mažiausiai vienas žmogus.
Incidentas įvyko praėjusį sekmadienį pietinio Rafacho miesto, esančio netoli Egipto sienos, Tal as Sultano rajone.
Izraelio kariai ten pradėjo puolimą kovo 20-ąją, praėjus dviem dienoms po to, kai po beveik du mėnesius trukusių paliaubų kariuomenė atnaujino Gazos Ruožo bombardavimą iš oro.
Izraelio kariai „apšaudė „Hamas“ automobilius ir likvidavo kelis „Hamas“ teroristus“, sakoma kariuomenės pareiškime naujienų agentūrai AFP.
„Po kelių minučių prie karių įtartinai priartėjo papildomos transporto priemonės (...). Kariai, atsakydami į tai, apšaudė įtartinas transporto priemones ir likvidavo keletą „Hamas“ ir „Islamo džihado“ teroristų“, – teigė kariuomenė.
Kariuomenė nenurodė, ar iš transporto priemonių buvo šaudoma.
Ji pridūrė, kad „atlikus pirminį tyrimą buvo nustatyta, kad kai kurios iš įtartinų transporto priemonių (...) buvo greitosios pagalbos ir gaisriniai automobiliai“, ir pasmerkė „nuolatinį (...) greitosios pagalbos automobilių naudojimą Gazos Ruože teroristinių organizacijų teroristiniais tikslais“.
Kitą dieną po incidento Gazos Ruožo civilinės gynybos agentūra savo pareiškime nurodė, kad negavo jokių žinių apie šešių gelbėtojų komandą iš Tal as Sultano, kuri buvo skubiai išsiųsta reaguojant į žuvusiųjų ir sužeistųjų atvejus.
Penktadienį ji pranešė, kad rastas komandos vadovo kūnas ir gelbėjimo automobiliai – greitosios pagalbos automobilis ir ugniagesių automobilis – ir teigė, kad palestiniečių Raudonojo Pusmėnulio draugijos automobilis taip pat buvo „paverstas metalo laužo krūva“.
„Hamas“ politinio biuro narys Basemas Naimas apkaltino Izraelį įvykdžius „sąmoningas ir žiaurias žudynes prieš civilinės gynybos ir palestiniečių Raudonojo Pusmėnulio komandas Rafacho mieste“.
„Tikslingas gelbėtojų, kuriuos saugo tarptautinė humanitarinė teisė, žudymas yra šiurkštus Ženevos konvencijų pažeidimas ir karo nusikaltimas“, – sakė jis.
Jungtinių Tautų (JT) humanitarinės pagalbos vadovas Tomas Fletcheris (Tomas Flečeris) teigė, kad nuo kovo 18-osios „Izraelio antskrydžiai tankiai apgyvendintose vietovėse pražudė šimtus vaikų ir kitų civilių gyventojų“.
„Pacientai nužudyti savo ligoninių lovose. Apšaudyti greitosios pagalbos automobiliai. Žuvo pirmosios pagalbos darbuotojai, – sakoma jo pareiškime. – Jei pagrindiniai humanitarinės teisės principai vis dar svarbūs, tarptautinė bendruomenė turi veikti, kol gali, kad jie būtų išlaikyti.“
Naujausi komentarai