Institutas prognozuoja, kad Rusija ir toliau vykdys įprastines karines operacijas iki 2023 metų, o ne pereis prie taktinių branduolinių ginklų naudojimo ar sumažins savo taikinius, siekdama konkrečių rezultatų.
Tikėtina, kad V. Putinas sieks tęsti įprastines karines operacijas Ukrainoje, kad įsitvirtintų dabar okupuotose teritorijose, įgytų naujas pozicijas ir sudarytų sąlygas Vakarų paramos Ukrainai žlugimui, kuris, jo manymu, įvyks šią žiemą.
Pasak karinių analitikų, V. Putinas vargu ar pereis į taktinių branduolinių ginklų panaudojimą, nebent staigus Rusijos kariuomenės žlugimas sukels nekontroliuojamą Ukrainos karių veržimąsi visoje karinių operacijų teritorijoje.
Tokia situacija yra įmanoma, bet mažai tikėtina, pažymi ISW.
Be to, mažai tikėtina, kad V. Putinas sieks tiesioginio karinio konflikto su NATO.
Tačiau labai tikėtina, kad ir toliau bus užsimenama apie Rusijos taktinio branduolinio panaudojimo ir atakos prieš NATO galimybę, siekiant „palaužti Vakarų valią toliau remti Ukrainą“.
Anot ISW, ką tik baigto dalinės rezervo mobilizavimo ir kasmetinio komplektavimo ciklo derinys sukuria dvi didesnes Rusijos karių bangas kariauti Ukrainoje – viena iš jų per artimiausias kelias savaites papildys įsibrovėlių gretas, o kita pradės veikti 2023 metų pavasarį.
Rusijos dalinė mobilizacija dabar perkelia karius į Ukrainą tokiu būdu, kuris greičiausiai turėtų sustiprinti Rusijos gynybą ir leisti Rusijos kariams atsilaikyti prieš numatomus Ukrainos atsakomuosius puolimus likusią rudens ir žiemos dalį.
Pravda.com rašo, jog analitikai teigia, kad jei V. Putinas ketina panaudoti rusų jaunuolius, kurie po keturių ar šešių mėnesių mokymų turi būti pašaukti į karinę tarnybą, jis galėtų sudaryti sąlygas Rusijos puolimo operacijų atnaujinimui pasibaigus pavasario atšilimui.
Institutas taip pat teigia, kad ką tik pasibaigusi Rusijos dalinė rezervistų mobilizacija rodo, kad V. Putinas ketina tęsti karą iki 2023 metų, o ne tikėtis tam tikrų paliaubų ar eskalavimo, galinčio baigti karą jo sąlygomis.
ISW taip pat analizuoja V. Putino veiksmus, kuriais siekiama palaužti Europos valią, nutraukiant Rusijos energijos tiekimą žiemą.
Tačiau institutas tikina, kad Europos vyriausybės paruošė savo gyventojus sunkiai žiemai, apsirūpino kiek įmanoma daugiau energijos tiekėjų ir sudarė sąlygas mažinti energijos suvartojimą net ir didelių ekonominių nuostolių sąskaita.
Šie veiksmai rodo, kad Europos lyderiai yra pasirengę spaudimui, su kuriuo jie gali susidurti prasidėjus šaltajam sezonui.
V. Putinas gali tikėtis, kad Europa neatlaikys šio spaudimo visą žiemą, tačiau tai paaiškės prasidėjus šalčiui.
Kaip siūlo ISW, V. Putinas galės stebėti žiemos įtaką europiečių valiai apsispręsti, ar siųsti savo šauktinius į Ukrainą pavasarį, ar imtis kitokių veiksmų.