Tai jau septintas toks užpuolimas nuo rugsėjo, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys.
Pareigūnai mano, kad karteliai į priklausomybių gydymo centrus taikosi siekdami prievarta verbuoti pacientus ir nužudo juos, jei jie pasipriešina.
Naujausias išpuolis surengtas auštant valstijos sostinėje Kuljakane, kurį yra apėmusi smurto banga konkuruojančioms Sinaloa kartelio frakcijoms kovojant dėl viršenybės.
Užpuolikai išlaužė klinikos duris ir viduje ėmė šaudyti. Aštuoni žmonės žuvo iškart. Dar šeši buvo sužeisti ir vienas iš jų po kelių valandų mirė, sakoma valdžios pranešime.
Šiemet su liūdnai pagarsėjusiu karteliu susijęs smurtas Sinaloa pareikalavo mažiausiai 750 gyvybių, dar 900 žmonių dingo, rodo oficialūs skaičiai.
Sinaloa kartelį praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje įkūrė narkotikų baronas Joaquinas Guzmanas, pravarde „El Chapo“ (Neūžauga), ir Ismaelis Zambada, pravarde „El Mayo“. Pastarasis liepą buvo sulaikytas Teksase ir laukia teismo Niujorke dėl kaltinimų prekyba narkotikais, pinigų plovimu ir sąmokslu nužudyti.
„El Mayo“ šalininkai dėl jo sulaikymo Jungtinėse Valstijose kaltina „El Chapo“ sūnus.
Sinaloa kartelis yra viena galingiausių Meksikos nusikalstamų grupuočių ir vienas iš aštuonių narkotikų sindikatų, kuriuos JAV prezidentas Donaldas Trumpas laiko teroristinėmis organizacijomis.
Analitinis centras „Insight Crime“ 2021-aisiais paskelbė ataskaitą, paremtą skaitmeninio laikraščio „SinEmbargo“ tyrimu, parodžiusiu, kad organizuotos nusikaltėlių grupės taikosi į narkomanų reabilitacijos centrus norėdamos „pradanginti žmones ir verbuoti „sargybinius“, žudikus ir narkotikų prekeivius“.
Kaip parodė tyrimas, organizuotas nusikalstamumas užima tokią poziciją, kad galėtų kontroliuoti kai kuriuos iš šimtų Meksikos reabilitacijos centrų, įregistruotų ir nelegalių. Pažymima, kad valstybės kontrolės trūksta.
Apskaičiuota, kad nuo 2006 metų, kai vyriausybė paskelbė karą narkotikų karteliams, Meksikoje buvo nužudyta maždaug 480 tūkst. žmonių.
Dar maždaug 124 tūkst. žmonių per šį periodą buvo oficialiai įregistruoti kaip dingę.
Meksikiečių prezidentės Claudios Sheinbaum vyriausybė yra sakiusi, kad sieks mažinti smurto mastą ne tik stiprindama Nacionalinę gvardiją, žvalgybą ir tyrimus, bet ir spręsdama pagrindines priežastis: skurdą ir marginalizaciją.
Naujausi komentarai