„Siekiant išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Aviacijos departamentas pakvietė ICAO, IATA, EASA, taip pat ES ir JAV civilinės aviacijos administracijų atstovus“, – rašoma žinybos išplatintame pranešime.
Remiantis pranešimo informacija, orlaivio įgula savarankiškai paprašė leidimo tūpti Minske.
„Atsižvelgiant į įgulos savarankiškai priimtą sprendimą, Baltarusijos oro eismo valdymo organai suteikė jai visą būtiną skubią pagalbą. Minsko nacionaliniame oro uoste buvo įvestas atitinkamas avarinis planas, nustatyta tvarka informuotos visos atitinkamos oro uosto ir kitų suinteresuotų valstybės organų tarnybos“, – rašoma pranešime.
Atsižvelgiant į įgulos savarankiškai priimtą sprendimą, Baltarusijos oro eismo valdymo organai suteikė jai visą būtiną skubią pagalbą.
„Gavus patikslintos informacijos apie lėktuvo užminavimą, reiso FR4978 įgula, vadovaudamasi nustatytais tarptautiniais reikalavimais, 9 val. 47 min. suderintuoju pasauliniu laiku (12 val. 47 min. Baltarusijos ir Lietuvos laiku) orlaivyje nustatė avarinį atsakiklio kodą 7700, reiškiantį bendro pobūdžio avarinę situaciją, ir radijo ryšiu paprašė pagalbos nustatyta fraze „Mayday“. Po to įgula, vadovaudamasi Čikagos konvencijos 2 priedo 3.7.2 nuostata pranešė priėmusi sprendimą tūpti Minsko nacionaliniame oro uoste“, – nurodė departamentas.
„Ryanair“ pranešė, kad iš Atėnų į Vilnių skridęs lėktuvas su daugiau kaip šimtu keleivių buvo nutupdytas Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę orlaivyje. Ši informacija vėliau nepasitvirtino. Paaiškėjo, kad apgręžti civiliniam orlaiviui Minsko režimas panaudojo naikintuvą MiG-29 ir sraigtasparnį Mi-24.
Lėktuvui nusileidus Minske, buvo sulaikytas kartu su savo mergina, Europos humanitariniame universitete Vilniuje studijuojančia Rusijos piliete Sofija Sapega, juo skridęs Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius.
Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka, sekmadienį liepęs pakelti naikintuvą ir nutupdyti iš Atėnų į Vilnių skridusį Airijos oro bendrovės „Ryanair“ lėktuvą, kuriame buvo Minsko režimo ieškomas opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, vienas iš informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų, išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą.
Pernai „Nexta“ įkūrėjus: 22 metų Sciapaną Pucilą ir 26 metų R. Pratasevičių Baltarusija įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.
Vakarų lyderiai kaltina Minsko režimą užgrobus lėktuvą ir vadina šį veiksmą „valstybiniu terorizmu“.
ES lyderiai pirmadienį paragino Bendrijos aviakompanijas vengti Baltarusijos oro erdvės.
Naujausi komentarai