Pereiti į pagrindinį turinį

Naujas statusas: siekia, kad Rusija būtų pripažinta terorizmo rėmėja

Yra tik keturios šalys, kurias Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) pripažįsta valstybinėmis terorizmo rėmėjomis: Šiaurės Korėja, Iranas, Kuba ir Sirija, praneša UNIAN. 

Naujas statusas: siekia, kad Rusija būtų pripažinta terorizmo rėmėja
Naujas statusas: siekia, kad Rusija būtų pripažinta terorizmo rėmėja / Scanpix nuotr.

JAV Valstybės departamentas neatmeta galimybės Rusijos Federacijai įvesti terorizmo rėmėjos statusą.

CNN sakė JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price'as.

N. Price'o teigimu, valstybės naudosis bet kokiais įstatymų nustatytais įgaliojimais, „kol jie bus veiksmingi ir tinkami“.

Pažymima, kad terorizmo globėja yra šalis, kuri „ne kartą rėmė tarptautinio terorizmo aktus“.

Yra tik keturios šalys, kurias JAV pripažįsta valstybinėmis terorizmo rėmėjomis: Šiaurės Korėja, Iranas, Kuba ir Sirija.

Ukraina pradeda gauti JAV ginkluotės pagal naujausią pagalbos paketą

Pirmoji ginkluotės siunta pagal naują JAV karinės pagalbos paketą atvyko prie Ukrainos sienų ir bus perduota Kyjivui, kovojančiam su Rusijos invazija, pirmadienį pranešė aukšto rango Pentagono pareigūnas.

Balandžio 13-ąją Vašingtonas paskelbė skirsiantis Ukrainai 800 mln. dolerių (743 mln. eurų) vertės karinių priemonių, įskaitant sraigtasparnius, haubicas ir šarvuotuosius transporterius.

„Vien vakar buvo keturi skrydžiai iš Jungtinių Valstijų į šį [kovos veiksmų] teatrą“, – pirmadienį sakė Pentagono pareigūnas ir pridūrė, kad penktoji siunta atvyks artimiausiu laiku.

Be kita ko, šis paketas apima 18 155 mm kalibro haubicų, Ukrainai perduodamų pirmąjį kartą, taip pat 40 000 artilerijos sviedinių, 200 šarvuotųjų transporterių M113, 11 sraigtasparnių Mi-17 ir 100 šarvuotų daugiafunkcių automobilių.

JAV Gynybos departamento atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis) sakė, kad prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) patvirtinus šį planą pirmoji siunta atvyko per dvi paras – „beprecedentiškai greitai“.

J. Kirby taip pat sakė, kad kariai, dislokuoti NATO rytinio sparno šalyse, kai Maskvai pradėjo invaziją į provakarietišką kaimynę, „artimiausiomis dienomis“ pradės mokyti Ukrainos pajėgas valdyti haubicas, kurios yra naujausio modelio.

Šie mokymai vyks ne Ukrainoje, pabrėžė J. Kirby.

„Nedidelis skaičius ukrainiečių bus apmokyti valdyti haubicas, o paskui jie sugrįš į savo šalį apmokyti savo kolegų“, – aiškino Pentagono atstovas.

Nors amerikietiškos haubicos pagal savo valdymą iš principo nedaug skiriasi nuo Ukrainos kariuomenės turimos ginkluotės, Vašingtono siunčiami pabūklai šaudo 155 mm kalibro sviediniais, įprastais NATO šalyse, o ukrainiečių haubicos naudoja rusiškus 152 mm kalibro šaudmenis.

Pasireiškia poveikis Putino gebėjimui papildyti atsargas.

Daugelyje šiuolaikinių ginkluotės sistemų naudojami elektroniniai lustai, kurių pagrindiniai tiekėjai yra Taivanas ir Pietų Korėja – JAV sąjungininkai, sustabdę šių produktų eksportą į Rusiją, laikydamiesi Vašingtono įvestų sankcijų Maskvai.

„Pasireiškia poveikis [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino gebėjimui papildyti atsargas, ypač kalbant apie komponentus kai kurioms jo sistemoms ir tiksliai nutaikomiems ginklams“, – su anonimiškumo sąlyga sakė vienas aukšto rango Pentagono pareigūnas.

Rusija pareiškė oficialų skundą Jungtinėms Valstijoms dėl karinės pagalbos Ukrainai ir perspėjo „neprognozuojamomis pasekmėmis“, jeigu bus Kyjivui bus toliau tiekiami modernūs ginklai, praeitą savaitę pranešė JAV žiniasklaida.

Daugiau naujienų