M. Morawiecki tviteryje pranešė, kad dėl susidariusios migracijos krizės kalbėjosi su Lietuvos premjere Ingrida Šimonyte bei Latvijos premjerui Krišjaniu Kariniu, rašo Lenkijos naujienų agentūra PAP.
„Mes tvirtai priešinamės [Aliaksandro] Lukašenkos režimo atakoms, – tviteryje angliškai parašė Lenkijos vyriausybės vadovas. – Mes artimai ir koordinuotai dirbame, kad apsaugotume ES sienas, ir raginame imtis bendrų veiksmų, kad būtų sustabdyta Lukašenkos agresija, manipuliavimas žiniasklaida ir melagienos.“
Kiek anksčiau šeštadienį Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniew Rau (Zbignevas Rau) situaciją Baltarusijos pasienyje aptarė su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu) ir Prancūzijos diplomatijos vadovu Jeanu-Yves'u Le Drianu (Žanu Yvu Le Drijenu).
Z. Rau taip pat sulaukė ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrello (Žozepo Borelio) skambučio, pranešė Lenkijos radijas.
Pirmadienį aptarti naujų sankcijų Minskui renkasi ES užsienio reikalų ministrai, skelbia naujienų agentūros. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) sakė, kad ateinančią savaitę ES šalys sutars dėl naujų priemonių prieš Baltarusiją.
Tuo tarpu JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) penktadienį pareiškė, kad padėtis Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje „kelia didelį susirūpinimą“.
Lietuva, Lenkija ir Latvija nuo praėjusio pavasario sulaukia gerokai daugiau migrantų, atvykstančių iš Artimųjų Rytų, Afrikos ir kitų regionų ir mėginančių per Baltarusiją neteisėtai patekti į ES. Lenkijos vyriausybė skaičiuoja, kad šiuo metu Baltarusijos pusėje prie Lenkijos sienos yra apie 2000-4000 migrantų, kurie reguliariai mėgina prasibrauti į jos teritoriją.
Lenkija dėl padėties pasienyje rugsėjo 2 dieną paskelbė nepaprastąją padėtį.
Naujausi komentarai