Sužeistieji iš Mariupolio pasakoja kraupias istorijas: bomba sprogo tiesiog vaikų rankose Pereiti į pagrindinį turinį

Sužeistieji iš Mariupolio pasakoja kraupias istorijas: bomba sprogo tiesiog vaikų rankose

2022-04-07 10:00 diena.lt inf.

Rusijos kariai, regisi, mokosi iš klaidų. Kilus visuotiniam pasipiktinimui dėl civilių žudynių Kyjivo apylinkėse, iš kurių Rusijos pajėgos kol kas atsitraukė, nusiaubtame Mariupolyje bandoma sunaikinti karo nusikaltimų įrodymus, praneša LNK.

Kaip buvo skelbta karo pradžioje, Rusijos kariuomenės į Ukrainą atgabenti mobilūs krematoriumai turėjo būti skirti žuvusių kūnams naikinti, taip slepiant tikrąjį netekčių mastą.

Vis dėlto dabar įrenginių paskirtis pasikeitė – ukrainiečių teigimu, kolaborantai renka ir degina per Rusijos invaziją nukankintų ir nužudytų Mariupolio gyventojų kūnus. Esą Rusija naudoja seną KGB metodą – nėra kūno, nėra ir bylos.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Teigiama, kad Mariupolyje galėjo žūti apie 5 tūkst. žmonių. Mariupolio meras teigia, kad pasaulis nematė tokio masto tragedijos kaip Mariupolyje nuo tada, kai egzistavo nacių koncentracijos stovyklos.

Rusijos kariams atakavus Mykolajivo miestą, žuvo apie dvylika civilių, dar mažiausiai kelios dešimtys buvo sužeista. Ukrainiečiai teigia, kad gyvenvietė buvo bombarduota uždraustomis kasetinėmis bombomis. 

Kaip ir anksčiau, Rusijos kariuomenė taikinių nesirenka – vėl kliuvo ligoninėms.

„Kai ėmė aplink sproginėti, mus slaugytojos iš čia išvežė į saugią vietą, kad išgelbėtų gyvybes. Jie išvežė mus kitur ir ten praleidome naktį“, – kalbėjo Mykolajivo gyventojas Aleksandras, gulintis ligoninėje.

Atakuota miesto vaikų ligoninė ir onkologijos ligoninė.

„Meldžiamės, kad būtų uždarytas dangus, mes negalime taip gyventi. Turiu mažą trejų metukų vaiką. Visą naktį nemiegojome, tikėjomės, kad pagaliau viskas baigsis. Mano brolis dabar kariauja. Mus neramina visa situacija. Prašau, padėkite mums, prašau viso pasaulio pagalbos ginti Ukrainą“, – kalbėjo miesto gyventoja Jekaterina.

Mykolajivas – strategiškai svarbus miestas pakeliui į didžiausią Ukrainos Odesos uostą.

„Aš tikrai noriu ramybės, noriu grįžti į ankstesnį gyvenimą – eiti į darbą, vesti vaiką į darželį. Noriu, kad vyras eitų į darbą, tėvai gyventų ramiai“, – pasakojo Jekaterina.

Stiklas ir kitos skeveldros susmigo į kūną, nuo sprogimo bangos viskas skraidė aplink. Gydytojai susiuvo mano žaizdas.

Ukraina praneša, kad Rusijos pajėgos pradėjo naują puolimą Rytų Ukrainoje – nuo Iziumo ir Sloviansko link Kramatorsko. Esą bandoma iš Šiaurės atskirti Ukrainos karius Rytuose.

„Grėsmė, kad priešas panaudos jūros, oro ir sausumos raketas, išlieka. Okupantai smogia gynybos komplekso objektams – logistikos infrastruktūrai ir gyvenamiesiems rajonams. Neatmetama galimybė panaudoti pasiskelbusios Padniestrės teritoriją puolimo operacijai paremti. Tiraspolio aerodrome ruošiamasi priimti lėktuvus. Priešas nesiliauja bandęs į karines operacijas prieš Ukrainą įtraukti samdinius iš kitų šalių, siekdamas kompensuoti jų prarastus nuostolius“, – teigė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovas Oleksandras Šputunas.

Rusijai permetant pajėgas į Donbasą, po ankstesnių atakų vis dar neatsigaunantys šios srities gyventojai bijo ir pagalvoti, kas jų laukia. Vienas iš tokių – ir ligoninėje gydomas Aleksandras.

„Gėriau kavą, nuėjau į miegamąjį ir viskas įvyko akimirksniu. Neįsivaizduojama, tiesiog trenksmas, o tada – nieko. Sunku ir papasakoti“, – kalbėjo jis.

Dėl planuojamo Rusijos puolimo gyventojai raginami palikti regioną. Tačiau sužeistieji tokios galimybės kol kas neturi.

Scanpix nuotr.

„Stiklas ir kitos skeveldros susmigo į kūną, nuo sprogimo bangos viskas skraidė aplink. Gydytojai susiuvo mano žaizdas. Visas kūnas sužalotas“, – sakė Aleksandras.

NATO pareiškė, kad Maskva planuoja užimti visą Donbaso regioną Ukrainos Rytuose ir sukurti koridorių iš Rusijos į aneksuotą Krymą.

„Kaip galima duoti įsakymą naikinti gyvenamąjį rajoną? Ir tai vyksta visur Ukrainoje“, – klausimą kėlė sužalotas Aleksandras.

Vitalijui po ligoninę vaikščioti padeda motina. Jis per rusų ataką neteko regėjimo. Jis tik per miglą prisimena tragišką dieną.

„Tada sprogo antrą kartą, mane nubloškė į kambario galą, o gal į koridorių. Kažkaip atsistojau ir iš atminties pajudėjau išėjimo link. Savanoriai mane kažkaip išvedė“, – sakė jis.

Kasdien nuo karo nukenčia ir vis daugiau vaikų.

„Kažkoks sprogmuo įskriejo pro langą. O vaikai, būdami vaikais tiesiog jį pagriebė. Ir ji sprogo“, – iš ligoninės lovos pasakojo Viačeslav.

Skaičiuojama, kad iki šiol Ukrainoje žuvo 167 vaikai, apie 300 buvo sužeisti.

„Prie tokio dalyko negalima priprasti. Vaikus gydžiau jau 30 metų, bet šios traumos yra visiškai kitokios“, – kalbėjo gydytojas Maksym Uboženok.

Pasak vieno aukšto rango Pentagono pareigūno, Rusija iš Ukrainos išvedė apie du trečdalius savo karių, dislokuotų aplink Kyjivą, planuojant juos pasiųsti į kitas vietas.