Pereiti į pagrindinį turinį

Iš užtvindytos chemijos gamyklos Teksase virsta itin pavojingi dūmai (atnaujinta)

2017-08-31 09:05
BNS inf.

Iš užtvindytos chemijos gamyklos Teksase virstantys dūmai „itin pavojingi“, ketvirtadienį sakė Federalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros (FEMA) vadovas.

Naktį pranešta apie du sprogimus chemijos gamykloje Krosbio mieste. Pareigūnai gyventojams trijų kilometrų spinduliu aplink gamyklą nurodė evakuotis.

„Visais atžvilgiais dūmai itin pavojingi“, – spaudos konferencijoje sakė FEMA direktorius Brockas Longas (Brokas Longas).

„Arkema Inc.“ gamina organinius peroksidus, naudojamus įvairiose srityse, pradedant farmacija ir baigiant statybinių medžiagų gamyba.

„Organiniai peroksidai yra itin degūs ir, kaip sako pareigūnai, geriausia leisti gaisrui pačiam išdegti“, – anksčiau teigė „Arkema Inc.“ atstovai.

„Norime, kad vietos gyventojai žinotų, jog šis produktas laikomas keliose gamyklos vietose, ir išlieka papildomo sprogimo grėsmė. Prašome negrįžti į evakuacijos zonos apylinkes, kol vietos pagalbos tarnybos praneš, kad jau saugu tai padaryti“, – pabrėžė jie.

Bendrovė taip pat perspėjo, kad organiniai peroksidai gali sukelti akių, odos ir kvėpavimo takų dirginimą ar uždegimą, pykinimą, svaigimą, mieguistumą.

Įmonės atstovai kiek anksčiau pranešė, kad gamykloje dėl potvynio, kurį sukėlė uragano „Harvey“ atneštos smarkios liūtys, nutrūko elektros tiekimas ir sugedo atsarginiai generatoriai. Dėl to gamykloje nebeveikė cheminių medžiagų aušinimo sistema ir kylant temperatūrai jos tapo nestabilios. Dėl šios priežasties kilo neišvengiamas sprogimo ir gaisro pavojus.

„Arkema“ uždarė gamyklą Krosbyje, esančiame apie 40 km į šiaurės rytus nuo Hjustono, dar prieš tai, kai uraganas „Harvey“ praėjusią savaitę smogė Teksaso pakrantei, tačiau vienuolika žmonių liko jos prižiūrėti. Antradienį ši grupė buvo išvežta iš gamyklos, o pustrečio kilometro spinduliu aplink ją gyvenantiems žmonėms buvo nurodyta evakuotis. Tai buvo padaryta gamykloje dingus elektrai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų