Už neteisėtą elektros energijos naudojimą – kalėjimas Pereiti į pagrindinį turinį

Už neteisėtą elektros energijos naudojimą – kalėjimas

2025-04-07 20:22
BNS inf.

Tadžikija priėmė įstatymą, numatantį iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmę už neteisėtą elektros energijos naudojimą, gilėjant dešimtmečius besitęsiančiai energetikos krizei, kurią dar labiau apsunkino vandens trūkumas.

Už neteisėtą elektros energijos naudojimą – kalėjimas
Už neteisėtą elektros energijos naudojimą – kalėjimas / Asociatyvi freepik nuotr.

Tadžikijoje elektros energija vartojama tik apie šešis mėnesius per metus, pasenusiai energetikos infrastruktūrai esant nepajėgiai patenkinti didėjančios paklausos.

Šeštadienį tadžikų Energetikos ir vandens išteklių ministerija paskelbė apie priemones, kuriomis siekiama įvesti „baudžiamąją atsakomybę už elektros naudojimo taisyklių pažeidimus“.

Apie šį įvykį šalyje, kurioje itin griežtai kontroliuojama spauda ir informacijos srautai, nepriklausomos žiniasklaidos priemonės galėjo pranešti tik pirmadienį.

Pagal naujas taisykles tiems, kurie bando atjungti elektros skaitiklį arba pakeisti jo duomenis, grės iki dešimties metų kalėjimo.

Buvusią sovietinę respubliką nuo 1992 metų valdo prezidentas Emomalis Rachmonas, buvęs kolūkio pirmininkas.

Teisingumo ministras Rustamas Šoemurodas anksčiau balandį sakė, kad tie, kurie keičia skaitiklių rodmenis arba juos atjungia, kad išvengtų mokesčių, „daro didelę žalą šalies ekonominiams interesams“.

Dėl vandens, reikalingo hidroelektrinėms, gaminančioms apie 95 proc. visos Tadžikijos elektros, trūkumo daugelį metų nuolat nutrūkdavo elektros tiekimas.

Kovą E. Rachmonas sakė, kad jam kelia nerimą neracionalus elektros vartojimas Vidurinės Azijos šalyje, kurioje vidutinis darbo užmokestis nesiekia 240 JAV dolerių (219 eurų).

Jo teigimu, galimas krizės sprendimas būtų didžiulės Rogūno hidroelektrinės statyba.

Rogūno hidroelektrinės projektas buvo pristatytas dar XX amžiaus 8-e dešimtmetyje, tačiau 10-e dešimtmetyje žlugus Sovietų Sąjungai ir kilus pilietiniam karui, darbai įstrigo.

Šio amžiaus pradžioje E. Rachmono atgaivintam planui koją pakišo didėjančios išlaidos – apskaičiuota, kad hidroelektrinės statyba kainuotų daugiau nei 6 mlrd. dolerių (5,5 mlrd. eurų).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų