Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktoriui Kęstučiui Aurylai už tarnybinius nusižengimus susisiekimo ministras Eligijus Masiulis skirs tarnybinę nuobaudą – papeikimą.
Tokiu būdu bausti CAA vadovą ministrui rekomendavo K. Aurylos darbą tikrinusi ministerijos komisija. Savo išvadas komisija grindė vadovaudamasi spalį atlikto CAA veikos audito rezultatais, šalies teisės aktais ir K. Aurylos paaiškinimais.
Tarnybinį partikrinimą atlikusi komisija konstatavo du pagrindinius teisės aktų pažeidimus.
CAA nevykdė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2009 m. gruodžio 29 d. įsakymo, pagal kurį kompanijos lėktuvo tikrinimas perone ir maršrute turi būti atliekamas ne mažiau nei vieną kartą per 3 mėnesius. Audito metu buvo nustatyta, jog 2010 m. oro vežėjo patikrinimus skrydžio metu ir perone CAA atliko vieną kartą per 8 mėnesius.
Remiantis susisiekimo ministro įsakymu ir jį lydinčiais dokumentais įmonės tikrinimo metu būtina įvertinti sąlygas, dėl kurių vežėjo finansinė padėtis gali prastėti (didelis darbuotojų skaičiaus mažėjimas ar jų kaita, uždelstas darbo užmokesčio mokėjimas, tiekėjų atsisakymas teikti paslaugas ir pan.).
Vykdant patikrinimus 2009 m. gruodį ir 2010 m. gegužę CAA konstatuodavo, kad UAB „Star1 Airlines“ finansinė padėtis neprastėja. Tačiau šį faktą pagrindžiančių dokumentų ministerija negavo.
CAA Skrydžių priežiūros skyriaus vedėjo paaiškinimu, inspektoriai patikrinimų metų nevertina finansinių ataskaitų ir kitų dokumentų, kadangi neturi šios srities žinių.
Ministerijos komisija negavo įrodymų, kad CAA UAB „Star1 Airlines“ finansinę padėtį vertino realiai ir tinkamai.
„Įmonės finansinė būklė gali būti tiesiogiai susijusi su galimais skrydžių saugos pažeidimais, gali signalizuoti, būti kriterijumi, sprendžiant dėl įmonės patikrinimų dažnio, siekiant išvengti skrydžių saugos pažeidimų“, – rašoma komisijos sprendime.
CAA darbuotojai viešuose pareiškimuose yra teigę, kad tikrinti oro vežėjų finansinės padėties ES teisės aktai neįpareigoja. Ministerijos komisija pažymėjo, kad minėtas reikalavimas yra įtvirtintas Lietuvos teisės aktuose ir tai neprieštarauja ES teisės aktams.
Generalinė prokuratūra Susisiekimo ministerijos prašymu jau pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Star1 Airlines“ veiklos. Ministerijos Licencijavimo komisijai kilo abejonių dėl aviakompanijos teiktų finansinių ataskaitų, pagal kurias įmonė šiemet dirbo pelningai, patikimumo.
Naujausi komentarai