Valdančioji Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) negarantuoja, kad būtinai parems susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, kuriam opozicija inicijuoja interpeliaciją.
LiCS vadovybė pareiškė, kad ši partija lieka valdančiosios koalicijos nare, tačiau pasilieka sau teisę "išskirti savo prioritetus iš visos Vyriausybės prioritetų".
Pasak LiCS pirmininko Gintauto Babravičiaus, partijos vadovybė pirmadienį pirmą kartą per pastarąjį pusmetį "rimtai svarstė" galimybę trauktis iš valdančiosios koalicijos, bet nutarė, kad tokio žingsnio dar nežengs.
G.Babravičiaus teigimu, liberalcentristams nerimą kelia kai kurių koalicijos partnerių elgesys balsuojant dėl tam tikrų sprendimų, todėl jie pasilieka tiesę savarankiškai nustatyti savo prioritetus, t.y. LiCS neįsipareigoja palaikyti visų Vyriausybės ir koalicijos iniciatyvų bei balsavimų dėl interpeliacijų ir panašių politinių klausimų.
Artimiausia numatoma interpeliacija - susisiekimo ministrui, kitos valdančiosios partijos - Liberalų sąjūdžio pirmininkui E.Masiuliui. Opozicija rengia jam nepasitikėjimo procedūrą. "Svarstysime šį klausimą, kai interpeliacija bus. Frakcija priims geriausią ir teisingiausią sprendimą", - neabejojo LiCS vadovas G.Babravičius. "Neturime tikslo tam ministrui kerštauti. Na, gal turime, bet tas pagrindas nėra toks jau esminis. Bet dabar tikrai negaliu pasakyti, ar frakcija balsuos už, ar prieš interpeliaciją", - pridūrė jis.
G.Babravičius tvirtino, kad liberalcentristai nėra nusiteikę griauti esamos valdančiosios keturių partijų koalicijos. "Nesame kokie nors raudonskruosčiai papūstžandžiai, kad imtumėmės pjaustyti kėdes ir inicijuoti skyrybas. Bet lašai, kurie kapsi į kantrybės taurę, kada nors galėtų ir baigtis. Kada bus tas paskutinis lašas, svarstys ne partijos pirmininkas, ne vadovybė, o taryba", - pastebėjo LiCS vadovas.
Anot jo, koalicijos partnerių dėmesys atkreiptas į tai, kad turi būti laikomasi duoto žodžio paremti vieną ar kitą iniciatyvą, jeigu dėl to yra sutariama koalicijos atstovų susitikimuose.
Klausimas dėl LiCS likimo koalicijoje kilo Seimui praėjusį antradienį nepriėmus Konstitucijos pataisos, įteisinančios tiesioginius merų rinkimus. Be to, anksčiau Seimas atmetė dukart LiCS siūlytą Jono Liesio kandidatūrą į parlamento vicepirmininkus.
LiCS Seime turi 7 atstovus, partijai priklauso du ministrų portfeliai - vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos.
Naujausi komentarai