Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva pasiryžusi toliau remti EHU

2010-06-03 15:44
Lietuva pasiryžusi toliau remti EHU
Lietuva pasiryžusi toliau remti EHU / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Lietuva ketina toliau remti Vilniuje veikiantį Europos humanitarinį universitetą (EHU), kol jis galės grįžti į Minską, teigė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis trečiadienį Vilniuje vykusios trečiosios donorų asamblėjos dalyviams.

Anot ministro, Lietuvos sprendimas atidaryti EHU Vilniuje buvo grįstas pagarba demokratijos vertybėms, laisvei ir žmogaus teisėms, tačiau  EHU misija be partnerių paramos yra neįmanoma.

A.Ažubalis padėkojo Europos Komisijos ir Šiaurės ministrų tarybos, kurios yra didžiausios universiteto donorės, atstovams ir išreiškė viltį, kad jų parama universitetui ateityje nemažės.

„EHU yra vienas žymiausių tarptautinių paramos demokratijai projektų, kuris tapo įmanomu tik jūsų pagalbos dėka“, –donorų konferencijos dalyviams sakė ministras.

Jis taip pat pažymėjo, kad EHU yra svarbus baltarusiškos kultūros ir tapatumo puoselėtojas. Todėl, A.Ažubalio nuomone, būtų logiška padidinti dalykų, dėstomų gudų kalba, skaičių šalia jau esančių Baltarusijos studijų.

2008 metais Europos Komisijos iniciatyva buvo įkurtas Patikos fondas, siekiantis užtikrinti nenutrūkstamą EHU finansavimą. Jį administruoja Šiaurės ministrų taryba, kuri vykdo išmokas universiteto veiklai tik pagal EHU valdančiosios tarybos patvirtintą strateginį planą ir biudžetą.

Šiuo metu Patikos fondas tapo pagrindiniu EHU finansinio stabilumo šaltiniu. Fondą remia Europos Komisija, Šiaurės ministrų taryba, JAV, Airija, Čekija, Danija, Estija, Ispanija, Graikija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Prancūzija, Suomija ir Švedija.

Siekiant efektyviai vykdyti lėšų pritraukimą iš vyriausybių ir privačių šaltinių buvo įkurtas fondo patariamasis komitetas, kurio nariai yra Estijos, JAV, Lietuvos ir Norvegijos atstovai.

 

Pirmoji fondo donorų asamblėja įvyko 2008 metų spalio 23 dieną Briuselyje. Antroji – 2009 metų birželio 2 dieną Vilniuje. Ši asamblėja – trečioji. Joje dalyvavo Europos Komisijos, Šiaurės ministrų tarybos, McArthur fondo, Jungtinių Amerikos Valstijų tarptautinio vystymo agentūros, EHU, Airijos, Čekijos, Danijos, Estijos, JAV, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos ir Vengrijos atstovai.

 

2004 metais Europos humanitarinis universitetas dėl politinių priežasčių buvo uždarytas Minske ir Lietuvos Vyriausybės kvietimu 2005 metais persikėlė į Vilnių. 2006 metais universitetui buvo suteiktas Lietuvos universiteto statusas. Šiuo metu jame mokosi daugiau kaip pusantro tūkstančio baltarusių studentų. Lietuva, pakvietusi šį baltarusių universitetą atnaujinti savo veiklą Vilniuje, prisiėmė įsipareigojimą jį remti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų