Ministerijos neskuba atsisakyti poilsinių ir mokymo centrų su sąlygomis rekreacijai.
Nepaisant Saulėlydžio komisijos siūlymų atsisakyti tokių įstaigų, poilsinės su pirtimis, kvalifikacijos kėlimo centrai su baseinais ir kavinėmis vis dar glaudžiamos po ministerijų sparnu, rašo dienraštis "Lietuvos žinios".
Valstybės išlaidų mažinimu susirūpinusi Saulėlydžio komisija dar 2009-ųjų pradžioje ėmė sukti galvą, ką daryti su įvairioms valstybės institucijoms priklausančiais poilsio namais ir reabilitacijos centrais. Jos žvilgsnis nukrypo ir į ministerijoms priklausančius mokymo centrus, kuriuose sudarytos visos sąlygos pramogauti.
Tada nuspręsta, kad nuo sovietmečio likusios privilegijos - pigaus poilsio už mokesčių mokėtojų pinigus - turi nebelikti. Kalbėta, kad "valdiškos vasaros" nebebus jau 2010 metais.
Saulėlydžio komisijai vadovauti neseniai pradėjęs ministro pirmininko kanclerio pirmasis pavaduotojas Giedrius Kazakevičius dienraščiui aiškino, kad klausimai, susiję su įvairioms žinyboms priklausančiu turtu, greitai nesprendžiami.
Anot G.Kazakevičiaus, nors komisija yra nusprendusi, kad ministerijos turi atsikratyti minėto "balasto", konkrečius sprendimus dėl turto turi priimti pačios ministerijos. "Mūsų komisija visus metus nestovėjo ministerijų atstovams už nugaros ir netikrino, ką jie daro. Netrukus peržiūrėsime ministerijose įsteigtų saulėlydžio komisijų darbo rezultatus. Kokie bus sprendimai, kol kas pasakyti negaliu", - teigė G.Kazakevičius.
Vienas prabangiausių - Molėtų rajone ant ežero kranto pastatytas Teisingumo ministerijos mokymo centras, kuriame kvalifikaciją kelia teisėjai ir prokurorai. Centre įrengtas baseinas su kaskadomis, galima žaisti biliardą, leisti laiką kavinėje. Mokymo centro statyba ir įrengimas kainavo apie 7 mln. litų.
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius prieš kurį laiką pasiūlė šias patalpas išnuomoti taip, kad valstybei liktų teisė jose vykdyti mokymus. Pasak R.Šimašiaus, tai leistų sutaupyti biudžeto lėšų. Ministro patarėja Vaida Vincevičiūtė dienraščiui teigė, kad tai - tik vienas iš siūlomų variantų. Ji pabrėžė, kad šis klausimas vis dar derinamas su suinteresuotomis institucijomis, o vėliau bus pateiktas Vyriausybei. "Kaip pasielgti su šiuo mokymo centru, galiausiai turės nuspręsti ministrų kabinetas", - sakė V.Vincevičiūtė.
Po Vidaus reikalų ministerijos sparnu glaudžiasi dvi įstaigos - Druskininkuose įsikūręs valstybės ir savivaldybės tarnautojų mokymo centras "Dainava" ir Palangoje esantis poilsio ir reabilitacijos centras "Pušynas". Vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas dienraščiui teigė, kad šie centrai penkeriems metams yra gavę Europos Sąjungos paramą, sudarę sutartis su pinigus administruojančiomis organizacijomis, todėl privalo vykdyti savo funkcijas.
"Svarstome, ką su jais daryti: perduoti savivaldybėms, sulaukti, kada ims kilti nekilnojamojo turto kainos, ir parduoti ar perduoti kuriai nors valstybinei institucijai. Tiesa, šis variantas naudos biudžetui neduotų", - kalbėjo viceministras. Jo teigimu, dėl to, ką daryti su centrais, gali būti apsispręsta dar šį mėnesį. "Mes jų įsikibę nesilaikome, tačiau dabar toks metas, kai ekonomiškai naudingų išeičių rasti sunku", - pridūrė A.Vakarinas.
Poilsio bazes ir pramogauti pritaikytus kvalifikacijos kėlimo centrus turi ne tik ministerijos. Pavyzdžiui, Lietuvos bankui priklauso trys mokymo centrai Palangoje, Druskininkuose ir Molėtų rajone. Lietuvos policija turi poilsinių Trakuose, Lietuvos automobilių kelių direkcija - Palangoje.
Naujausi komentarai