Tarptautinio grožio konkurso Lietuvoje dalyvės trečiadienį paragino telktis kovai su prekyba žmonėmis, kuri ypač plinta grožio ir mados pasaulyje.
Šioje srityje dirbantieji sako matantys, kad prekybos žmonėmis augimui įtakos padarė ir ekonomikos krizė.
Renginio "Misis Visata 2010" organizatorės ir dalyvės Vilniuje paskelbė deklaraciją, kuria paragino kurti žiniasklaidos tinklą teikti informaciją apie slypiančius pavojus ir sukurti informacinę bazę apie mados ir grožio pramonę. Kai kurios gražuolės prisipažino, kad ir pačios vos netapo prekybos žmonėmis aukomis.
"Grožio ir mados pasaulis - ypač palanki terpė prekybai žmonėmis. Į šį pasaulį veržiasi jauni žmonės, neturintys gyvenimiškos patirties ir galimybių apsiginti", - sakoma deklaracijoje, kuri paskelbta kaip projekto "Misis Visata 2010" dalis.
Joje raginama burti tarptautines institucijas ir grožio srityje dirbančias organizacijas, žymius ir populiarius žmones į vieningą kovą su prekyba žmonėmis.
"Raginame šalių vyriausybes, tarptautines ir visuomenines organizacijas sukurti žiniasklaidos tinklą, teikiantį visuomenei naujausią informaciją apie prekybą žmonėmis ir informuojantį apie grėsmes ir bei būdus jų išvengti (...), sudaryti informacinę bazę apie mados ir grožio srities subjektus, siekiant šioje srityje skaidrumo ir saugumo", - sakoma deklaracijoje.
Apie grožio ir mados industrijoje slypinčius pavojus trečiadienį kalbėta per Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje surengtą diskusiją.
Mados pasaulyje dirbanti "Misis Visata" nacionalinė atstovė, projekto organizatorė Evelina Grudzienė sakė, kad jaunos merginos seksualinio išnaudojimo aukomis dažnai tampa nusikaltėliams prisidengus fiktyviais grožio konkursais ir fiktyviomis modelių agentūromis.
"Krizės sąlygomis prekyba žmonėmis išaugo, nes atsiranda vis daugiau ieškančiųjų būdų išvažiuoti", - BNS sakė jo organizatorė.
"Blogą įtaką daro ir vadinamasis "olialia kultas" žiniasklaidoje - merginos ima visai kitaip žvelgti į moralę", - teigė E.Gruzdienė.
Nyderlandų atstovė renginyje tvirtino, kad pati vos netapo prekybos žmonėmis auka - jai siūlytas darbas Andoroje, kaip pasirodė, buvo fiktyvios modelių agentūros. Įtarimai jaunai moteriai kilo, kai pasirašius sutartį, kuri buvo su visais būtinais atributais, jai nebuvo leista pasiimti artimųjų kartu.
Panašaus įtartino pasiūlymo sakė sulaukusi ir Maltos gražuolė - po pažinties per "Facebook" pasirašiusi sutartį, ji turėjo išvykti, tačiau jai taip pat nebuvo leista vykti kartu su sutuoktiniu.
"Turime informuoti merginas, kad būtų atsargios prieš priimdamos pasiūlymus", - sakė Maltos atstovė.
Belgijai konkurse atstovaujanti moteris atstovė teigė, kad ji su prekybos žmonėmis problema pati susipažino tik per televiziją pamačiusi serialą "Matrioškos" apie lietuves, kurios buvo apgaule įviliota į prostituciją.
"Gyvendama Belgijoje, nežinojau, kas vyksta mano šalyje (...). Buvau šokiruota, kai tai pamačiau. Mes gyvename ne tik turtingoje šalyje - mūsų šalyje ir daug aukų", - sakė Belgijos gražuolė.
Vidaus reikalų viceministras Mindaugas Ladiga renginio metu pranešė, kad lietuvaitės prostitucijai dažniausiai vežamos į Vokietiją ir Jungtinę Karalystę.
Grožio konkurse "Misis Visata" dalyvauja 22 delegatės iš Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Belgijos, Olandijos, Rusijos, Vokietijos, Maltos, Venesuelos, Dominikos, Filipinų ir kitų šalių. Konkursas Lietuvoje surengtas, nes pernai jį laimėjo Lietuvos atstovė Vaida Ragėnaitė.
Naujausi komentarai